Головна тема

Прізвища абітурієнтів з Криму й Донбасу зашифрують

Прізвища абітурієнтів з Криму й Донбасу зашифрують

Хлопець спортивної статури з рюкзаком упевнено відчиняє двері освітнього центру «Донбас-Україна», що на першому поверсі Таврійського націо­нального університету ім. В. Вернадського. Цей виш єдиний переїхав з окупованого Криму й тепер працює у столиці. «Добрий день, хочу подати документи на факультет фізичної культури і спорту ...

Безпека на транспорті — одне з наших єврозобов’язань

Безпека на транспорті — одне з наших єврозобов’язань

Голова Державної служби України з безпеки на транспорті Михайло Ноняк проінспектував роботу управління Укртрансбезпеки — із плановим робочим візитом побував у Закарпатській області. Мета поїздки — виявити готовність прийняти нові виклики, пов’язані з введенням режиму безвізового перетину кордону з Євросоюзом.

Економічне зростання дає підстави для оптимізму

Економічне зростання дає підстави для оптимізму

Запропоновані урядом зміни до державного бюджету й збільшення фінансування найважливіших соціальних і оборонних програм обсягом 26 мільярдів гривень — результат системних кроків у напрямі зміцнення економіки. У четвер Верховна Рада ухвалила за основу цей пакет. Але не ухвалила в цілому, мотивуючи таке рішення збільшенням доходів у ...

Читати все

Новини

Цитата Дня


Цитата дня «У Львові розпочато вивезення сміття. Перевізники обіцяють завершити процес упродовж двох тижнів».
ГЕННАДІЙ ЗУБКО
Віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ про початок розв’язання болючої для всієї країни проблеми

Цифра Дня

Цитата дня
1,2%
становило зростання промвиробництва у травні 2017 року до аналогічного торішнього періоду

Статті

 • Безпека на транспорті — одне з наших єврозобов’язань

  Безпека на транспорті — одне з наших єврозобов’язань

  Голова Державної служби України з безпеки на транспорті Михайло Ноняк проінспектував роботу управління Укртрансбезпеки — із плановим робочим візитом побував у Закарпатській області. Мета поїздки — виявити готовність прийняти нові виклики, пов’язані з введенням режиму безвізового перетину кордону з Євросоюзом.

  Василь БЕДЗІР
 • Економічне зростання дає підстави для оптимізму

  Економічне зростання дає підстави для оптимізму

  Запропоновані урядом зміни до державного бюджету й збільшення фінансування найважливіших соціальних і оборонних програм обсягом 26 мільярдів гривень — результат системних кроків у напрямі зміцнення економіки. У четвер Верховна Рада ухвалила за основу цей пакет. Але не ухвалила в цілому, мотивуючи таке рішення збільшенням доходів у зв’язку з перевиконанням планових показників і розподілом надпланових надходжень. 

 • Коли де-юре і де-факто стоять по різні боки

  Коли де-юре і де-факто стоять по різні боки

  ТОВ «Луганське енергетичне об’єднання» відключило від електроенергії деякі військові об’єкти на території області. Як заявляють у прес-службі компанії, причиною відключення стали борги з оплати, накопичені більшістю об’єктів. Також ЛЕО заявляє про відсутність договірних відносин зі значною кількістю інших військових об’єктів протягом тривалого періоду (військові частини біля лінії розмежування та блокпости).  

  Олена ОСОБОВА
 • Чим здивував Porto Franko

  Чим здивував Porto Franko

  Концепт? Бюджет? Професійна команда? У чому запорука успішного мистецького фестивалю? Відвідавши Porto Franko, маю власну відповідь на це запитання. Усе вийде, якщо запропонувати до уваги шанованої публіки ретельно складену програму, в якій витримано баланс між мистецтвом елітарним і популярним. Протягом п’яти днів Івано-Франківськ фестивалив на кількох майданчиках одночасно: музика, театр, поезія, візуальне мистецтво, кіно, лекторій. 

 • Сага про героїзм

  Сага про героїзм

  Тернопілля має амбітні наміри стати популярною локацією для знімання й популяризації українських фільмів. Щойно в обласному центрі закінчили роботу над короткометражкою «Жага неба», складовою кіноциклу «Слава Україні! Героям слава!». Тож тернопільці вже побували на її допрем’єрному показі. 

  Микола ШОТ
 • Василь Кремень: «В університеті мене запитали: «А чого це ви: із села — й на філософський факультет?»

  Василь Кремень: «В університеті мене запитали: «А чого це ви: із села — й на філософський факультет?»

  Ми зустрілися з Василем  Григоровичем напередодні його 70-річчя. В розмову про людиноцентризм, запит на якісну освіту в суспільстві, про її майбутнє, про те, як виховати самодостатню особистість, вкраплюються спогади про рідне село, дитинство, батьків. Та й говорить Василь Кремень так, як, бува, почуєш у селі поважну чоловічу розмову: неспішно, вагомо і з  людяністю в голосі. 

 • П’ята графа: благо чи пережиток?

  П’ята графа: благо чи пережиток?

  ЧИТАЙТЕ У ДОБІРЦІ:

  Сибірська Голгофа репресованої актриси 

  Наймолодший командуючий фронтом

  Генерал Чупринка і фальсифікатори

 • Штучний офсайд

  Штучний офсайд

  Створення штучного положення поза грою у футболі дуже часто стає рятівною тактикою для команд, які обороняються. Та досягається це тільки завдяки злагодженим і синхронним діям захисників, після яких нападники опиняються у пастці, тобто поза грою.  

  Павло КУЩ
 • Хто відгукнеться на SOS

  Хто відгукнеться на SOS

  Скажу щиро, спочатку запрошення взяти участь у форумі Let’s Create Our Future Together, який мав відбутися на території покинутого басейну «Чайка», викликало кілька запитань. Наприклад, мені не зовсім зрозуміло, чому «створювати наше майбутнє разом» маємо англійською? Може, нарешті спробуємо перейти на державну, коли вже про такі важливі речі йдеться? І де та «Чайка»? Чи полегшить така незвична локація попередньо заявленим громадським діячам, представникам влади, активістам, дипломатам і тим, хто захоче до них приєднатися, обговорення, як на мене, непідйомних проблем на кшталт «визначення головних орієнтирів та стратегії розвитку українського суспільства в найближчі 50 років», «реформа в гуманітарній/соціокультурній сфері як один із пріоритетів державної політики»? Загалом такі теми не дуже надихають, бо якось у нас складається так, що стратегії й концепції живуть власним, окремішнім від реалій життям. 

  Наталя БОРОДЮК
 • Старий Світ демонструє єдність

  Старий Світ демонструє єдність

  З робочим візитом до Брюсселя Президент Петро Порошенко прибув з-за океану зі свіжими враженнями після переговорів з верхівкою США. Тож зустрічі з президентом Європейської Ради Дональдом Туском, президентом Європейської народної партії Джозефом Долем, іншими лідерами держав-членів ЄС стали логічним продовженням теми уваги світової громадськості до нашої країни.

  На порядку денному Європи — відновлення миру в Україні, врегулювання ситуації на Донбасі, протидія російській агресії, гібридні прояви якої, наче вірус, поширюються нині всім цивілізованим світом.