Головна тема

Статус кандидата прискорить трансформацію і відновлення

Статус кандидата прискорить трансформацію і відновлення

Головне завдання нині для нас усіх — наближати нашу перемогу у війні. Нова економічна політика саме на це і спрямована. Як і анонсував на попередньому засіданні уряду Прем’єр-міністр Денис Шмигаль, коли Кабмін затвердив перші три із шести грантових програм підтримки створення власного бізнесу, на черговому ...

Майбутнє членство закріплене офіційно

Майбутнє членство закріплене офіційно

Новина із Брюсселя про рішення саміту по-справжньому зворушила не лише простих українців, а й сотні громадських активістів, політиків, дипломатів і журналістів, які протя­гом усіх цих років самовіддано працювали і далі працюють, щоб одного дня прапор України замайорів біля європейських інституцій. Хоч ще до початку ...

Віцепрем’єр-міністр Ірина Верещук: «росія відмовляється відкривати гумкоридори, бо хоче зламати людей та змусити їх жити за правилами рф»

Віцепрем’єр-міністр Ірина Верещук: «росія відмовляється відкривати гумкоридори, бо хоче зламати людей та змусити їх жити за правилами рф»

російська федерація розпочала новий етап війни проти України — повномасштабне вторгнення. Увесь цей час ворог обстрілює та бомбардує  міста й села, катує, вбиває й примусово вивозить на свою територію мирне населення. Як зазначає віцепрем’єр-міністр — міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина ВЕРЕЩУК, з ...

Читати все

Новини

Цитата Дня


Цитата дня «Вдячні Президенту США Джозефу Байдену та американському народу за рішення надати черговий пакет оборонної допомоги на $450 млн».

ВОЛОДИМИР ЗЕЛЕНСЬКИЙ:
Президент про нагальність підтримки, зокрема постачання додаткових систем HIMARS

Цифра Дня

Цитата дня
62 тис. га
території країни очистили фахівці ДСНС. Знешкоджено понад 45 тис. вибухонебезпечних предметів, з них близько 2 тис. авіабомб

Статті

 • Статус кандидата прискорить трансформацію і відновлення

  Статус кандидата прискорить трансформацію і відновлення

  Головне завдання нині для нас усіх — наближати нашу перемогу у війні. Нова економічна політика саме на це і спрямована. Як і анонсував на попередньому засіданні уряду Прем’єр-міністр Денис Шмигаль, коли Кабмін затвердив перші три із шести грантових програм підтримки створення власного бізнесу, на черговому засіданні уряд запровадив ще три такі програми для малого та середнього підприємництва. Їх спрямовано на створення робочих місць, збільшення доходів українців та розвиток нашої економіки.

 • Майбутнє членство закріплене офіційно

  Майбутнє членство закріплене офіційно

  Новина із Брюсселя про рішення саміту по-справжньому зворушила не лише простих українців, а й сотні громадських активістів, політиків, дипломатів і журналістів, які протя­гом усіх цих років самовіддано працювали і далі працюють, щоб одного дня прапор України замайорів біля європейських інституцій. Хоч ще до початку війни ця перспектива багатьом здавалася дуже далекою. Адже ще недавно навіть намагання української сторони внести в підсумкові документи попередніх самітів ЄС бодай натяк про те, що Євросоюз визнає прагнення України стати у майбутньому повноправним членом блоку, викликала опір і неприйняття у Брюсселі.

  Вікторія ВЛАСЕНКО
 • Віцепрем’єр-міністр Ірина Верещук: «росія відмовляється відкривати гумкоридори, бо хоче зламати людей та змусити їх жити за правилами рф»

  Віцепрем’єр-міністр Ірина Верещук: «росія відмовляється відкривати гумкоридори, бо хоче зламати людей та змусити їх жити за правилами рф»

  російська федерація розпочала новий етап війни проти України — повномасштабне вторгнення. Увесь цей час ворог обстрілює та бомбардує  міста й села, катує, вбиває й примусово вивозить на свою територію мирне населення. Як зазначає віцепрем’єр-міністр — міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина ВЕРЕЩУК, з перших днів очолюване нею відомство переформатувало свою роботу та разом з міжнародними організаціями намагається якнайшвидше реагувати на всі ці виклики.

 • «Очі Азовсталі дивляться в наші душі»

  «Очі Азовсталі дивляться в наші душі»

   Ці 25 світлин Дмитра Козацького важать, вочевидь, більше, ніж багато томів того, що буде написано про цю дику війну ХХІ століття. Бо в кожній з них навіки зафіксовано мить надзвичайної мужності, нестерпного болю і водночас незламності українського духу. Тільки погляньте в очі наших захисників! Вони випромінюють світло. Навіть у тих, кого фізично знівечили ненажерливі рашисти. 

  Інна ОМЕЛЯНЧУК
 • Що не так із перевезеннями в Полтаві

  Що не так із перевезеннями в Полтаві

  У Полтаві тривалий час немає ладу на ринку перевезень пасажирів приватними автобусами. Із 13 травня до 11 червня приватні перевізники не випускали транспортні засоби на маршрути міста, посилаючись на брак на заправках пального і небажання працювати без прибутку та вимагаючи від влади підвищення тарифів з 8 до 25 гривень. Вони жодним чином не обґрунтували встановлення саме такого тарифу.

  Олександр ДАНИЛЕЦЬ
 • Агресія росії спричинила гуманітарну кризу з тяжкими наслідками

  Агресія росії спричинила гуманітарну кризу з тяжкими наслідками

  Війна росії проти України стала причиною глобальної гуманітарної трагедії та спричинила найбільше переміщення людей з часів Другої світової війни. Під час сесії ПАРЄ у Страсбурзі депутати ухвалили пакет резолюцій, присвячений способам розв’язання гуманітарних проблем, що виникли через воєнну агресію рф.
  «Поточні потреби для того, щоб забезпечити гідне та перспективне життя внутрішньо переміщеним особам і біженцям з України, колосальні та набагато перевищують наявні ресурси. 

  Вікторія ВЛАСЕНКО
 • Чорна стрічка для російської книжки

  Чорна стрічка для російської книжки

  Чомусь пригадалася давня розмова з одним із колишніх секретарів райкомів комуністичної партії. Ішлося про радянські часи та тодішні принципи добору керівних кадрів. Як він стверджував, певний час політика в Україні була такою, що одним із трьох секретарів райкому обов’язково мав бути росіянин чи росіянка, аби неухильно забезпечувати інтереси росії. І це у тодішній Українській республіці, яка нібито була в союзі держав рівною серед рівних і вільною серед вільних.

  Роман КИРЕЙ
 • Підвали й поверхи майбутнього

  Підвали й поверхи майбутнього

  Після закінчення війни, в якій Україна обов’язково переможе, вимоги до споруджуваних будинків можуть значно змінитися. Це цілком зрозуміло: тепер знадобиться чимало бункерів або підземних паркінгів у самих будинках, які можуть бути й укриттями.
  «Урядовий кур’єр» зібрав думки експертів про те, якими мають бути споруди, де брати кошти на відбудову та які нормотворчі зміни потрібні.

  Олег ГРОМОВ
 • Жіночі батальйони наближають перемогу

  Жіночі батальйони наближають перемогу

   «Галю, треба на фронт терміново виготовити три мультиками», — з Острога зателефонувала сестра Ольга Шевчук, яка ще 2014-го створила волонтерський рух «Покрова» для допомоги нашим захисникам. Галина Конькова й близько не знала, що це таке, тож пішла у військовий магазин на продуктовому ринку. Його власник Павло Полюхович розказав  і показав. Це тканина, з якої шиють маскувальні костюми.

  Інна ОМЕЛЯНЧУК
 • Україна довела, що поважає права людини

  Україна довела, що поважає права людини

  Правозахисники задоволені тим, що український парламент нарешті підтримав ратифікацію Конвенції Ради Європи про запобігання насильству щодо жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами, а Президент України невідкладно підписав відповідний закон про ратифікацію.
  Такою швидкою та злагодженою роботою українська влада демонструє бажання і можливість захищати права людини й активно гармонізувати вітчизняне законодавство з європейським.