Головна тема

Президент НАН України академік Борис Патон розповів «Урядовому кур’єру» про своє бачення процесів, які нині відбуваються в академії

Президент НАН України академік Борис Патон розповів «Урядовому кур’єру» про своє бачення процесів, які нині відбуваються в академії

У квітні мали відбутися вибори президента і президії Національної академії наук України, але завадила пандемія коронавірусної хвороби. Проте прізвища кандидатів на головну посаду в академії вже відомі, і серед них немає нинішнього очільника Бориса Патона. Про рекордне керівництво і майбутнє НАН України ця ексклюзивна розмова ...

Слов’янськ і Краматорськ дякують за мирне життя

Слов’янськ і Краматорськ дякують за мирне життя

У 2014 році після майже трьох місяців бойових дій на Донбасі на початку липня у визволених від кремлівських найманців стратегічних містах Слов’янську і Краматорську настало мирне життя. А їхні жителі відчули себе вільними громадянами своєї країни. 

Військовий флот має стати елітою

Військовий флот має стати елітою

Після багатьох перипетій його остаточно встановлено указом Президента від 12 червня 2015 року.

«Екіпажі корабельно-катерного складу та морської авіації, підрозділи морського напряму — ми нікому ніколи не дозволимо зруйнувати систему Чорноморської безпеки. І наша державна мета — системно нарощувати вашу міць. Ми знаємо, як у минулі роки ...

Читати все

Новини

Цитата Дня


Цитата дня «Ми маємо велике бажання до кінця 2021 року завершити й повністю здати весь комплекс нашої національної дитячої лікарні».

МАКСИМ СТЕПАНОВ:
Міністр охорони здоров’я про черговий етап — відкриття наприкінці липня другої черги лікарні «Охматдит»

Цифра Дня

Цитата дня
101 894,8 млн грн
отримав сектор безпеки і оборони за загальним фондом держбюджету за пів року. Видатки здійснено в повному обсязі згідно з помісячним розписом асигнувань

Статті

 • Слов’янськ і Краматорськ дякують за мирне життя

  Слов’янськ і Краматорськ дякують за мирне життя

  У 2014 році після майже трьох місяців бойових дій на Донбасі на початку липня у визволених від кремлівських найманців стратегічних містах Слов’янську і Краматорську настало мирне життя. А їхні жителі відчули себе вільними громадянами своєї країни. 

 • Військовий флот має стати елітою

  Військовий флот має стати елітою

  Після багатьох перипетій його остаточно встановлено указом Президента від 12 червня 2015 року.

  «Екіпажі корабельно-катерного складу та морської авіації, підрозділи морського напряму — ми нікому ніколи не дозволимо зруйнувати систему Чорноморської безпеки. І наша державна мета — системно нарощувати вашу міць. Ми знаємо, як у минулі роки Військово-Морські сили України в багатьох сенсах цього слова намагалися знищити й потопити. Я цього просто не допущу. Я зроблю все, щоб український флот був взірцем потужності, сучасності та став справжньою гордістю України. Щоб ми були морською державою не в далеких спогадах минулого, а в реальному сьогоденні та найближчому майбутньому», — пообіцяв Президент Володимир Зеленський, який цими вихідними вітав моряків в Одесі. 

 • На Донеччині використовують різноманітні способи запобігання домашньому насильству

   На Донеччині використовують різноманітні способи запобігання домашньому насильству

  На одному з багатоповерхових будинків у центральному районі Маріуполя з’явився новий стінопис: образ героїні — уособлення всіх жінок, які змогли розірвати коло насильства і розпочати нове життя. Жінка з надією в очах та легкою усмішкою дивиться в майбутнє. Пташка, що вилетіла з клітки, символізує душевний стан героїні: вона вирвалась із полону домашнього насильства. Мерехтливі постаті на тлі зливаються в казкову картину і символізують те, що світ жінки став світлим і радісним, а попереду на неї чекає щастя. 

 • Скільки коштів отримають регіони для ліквідації наслідків повені?

  Скільки коштів отримають регіони для ліквідації наслідків повені?

  На невідкладні заходи з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації природного характеру, яка виникла у червні 2020 року на територіях Закарпатської, Івано-Франківської, Львівської та Чернівецької областей, уряд надав із резервного фонду державного бюджету 754 мільйони гривень. Відповідне розпорядження оприлюднено на сайті Кабінету Міністрів. 

 • Тимур Баротов: «Вікно можливостей для Росії звужується, але загроза нападу ще залишається»

  Тимур Баротов: «Вікно можливостей для Росії звужується, але загроза нападу ще залишається»

  Коли перед тобою севастополець та ще й капітан ІІ рангу, який у 2014 році починав сухопутну кар’єру в батальйоні «Айдар» рядовим, то мимоволі хвилюєшся. І ставити запитання непросто. Адже мене цікавлять не стільки окремі факти війни (хоч і вони теж), скільки внутрішній світ українського флотського офіцера. Його мотивація, аргументи, бачення проблеми. 

 • Чому впали ціни на закарпатські білі гриби

   Чому впали ціни на закарпатські білі гриби

  Зливи, які випали над лісами цими днями, в поєднанні з теплими ночами викликали на Закарпатті грибний бум. Незліченні дари лісу — струнка ніжка, прикрита елегантною шапкою, — стали і центром Всесвіту. Тисячі людей рушають до лісу, а кому обставини не дають змоги — на ринки. Бо якщо не запастися смачними делікатесними білими, яких тепер багато, пізніше собі цього не пробачиш.

  Зі збирачами грибів, покупцями спілкувався кореспондент «Урядового кур'єра». 

  Василь БЕДЗІР
 • Ганна Дрогальчук: «Наш осередок був би неможливим без ентузіастів»

  Ганна Дрогальчук: «Наш осередок був би неможливим без ентузіастів»

  Закарпатський обласний організаційно-методичний центр культури створено того самого року, коли край за Карпатами ввійшов до складу України — 1945-го. Цьогоріч йому виповнюється рівно 75.

  Чого досягнуто за три чверті століття, чим сповнені будні працівників закладу, розповідає його директор Ганна ДРОГАЛЬЧУК. Робота в цій установі охопила більшу частину трудової біографії співрозмовниці, з якою зустрівся наш позаштатний кореспондент.

 • «Референдум» у Криму нечинний, бо незаконний

   «Референдум» у Криму нечинний, бо незаконний

  Доки Кремль радісно підбиває підсумки референдуму про внесення поправок до Конституції РФ, у ЄС нагадали Москві, що проведення голосування Росією на території Криму, який є частиною України, незаконне. Про це йдеться у заяві речника ЄС із питань зовнішньої політики та політики безпеки Пітера Стано. Речник наголосив, що власники російських паспортів, виданих всупереч мінським угодам у районах, які не перебувають під контролем українського уряду, не мають брати участі у виборах, організованих Російською Федерацією. «Позиція Євросоюзу залишається незмінною у підтримці територіальної цілісності й суверенітету України», — заявив Пітер Стано. 

  Вікторія ВЛАСЕНКО
 • Українська фінансова система повністю контрольована

  Українська фінансова система повністю контрольована

  Міністр фінансів Сергій Марченко брифінг розпочав з того, що пояснив, чому Україна зупинила випуск єврооблігацій, які 1 липня 2020 року було успішно розміщено на суму 1,7 мільярда доларів США з рекордною дохідністю за останні 10 років — 7,3% річних. Облігації випускали на 20-річний термін. 

  Оксана МАЛОЛЄТКОВА
 • «Не лише прагнення мають бути європейськими, а і вчинки»

  «Не лише прагнення мають бути європейськими, а і вчинки»

  Зізнаюсь, із величезним задоволенням сприйняв указ Президента України Володимира Зеленського про призначення членом наглядової ради концерну «Укроборонпром» знаної особистостi — академіка Володимира Горбуліна. Згадалися всі три величезні інтерв’ю, які свого часу директор Національного інституту стратегічних досліджень, перший віцепрезидент НАНУ й екссекретар Ради національної безпеки і оборони України давав нашій газеті. «Урядовий кур’єр» (Директор Національного інституту стратегічних досліджень Володимир Горбулін: «Проблема виживання, розвитку української держави — це не проблема наших союзників, партнерів — це наша проблема», 3.03.2017 р., академік Володимир Горбулін: «Недалеке минуле мало багатьох навчити, що не лише амбіції мають бути європейськими, а і вчинки», 15.02.2018 р., академік Володимир Горбулін: « Маємо використовувати всі свої можливості, розраховувати на себе, вірити у свої сили й діяти», 17.01.2019 р.), мабуть, першим із вітчизняних ЗМІ назвав шановного Володимира Павловича в цих резонансних матеріалах неповторною постаттю, совістю нації. Слова, винесені в заголовок матеріалу, належать йому. 

  Станіслав ПРОКОПЧУК