Головна тема

Країна формує систему національного спротиву

Країна формує систему національного спротиву

Факт запрошення до участі в засіданні Військового комітету НАТО — вищого військового органу Альянсу головнокомандувача Збройних сил України генерал-лейтенанта Валерія Залужного показовий. Альянсу, як і кожній із країн-союзниць, зовсім не байдуже, що відбувається внаслідок російського військового нарощування навколо України та на її тимчасово окупованих територіях.

Агресор приречений стати парією

Агресор приречений стати парією

Цього тижня в Україні перебувала з візитом двопартійна делегація Конгресу США, до складу якої увійшли сенатори Роберт Портман, Кріс Мерфі, Джин Шахін, Емі Клобучар, Річард Блюменталь та Роджер Вікер. Під час зустрічі з поважними гостями Президент Володимир Зеленський подякував Конгресу Сполучених Штатів за солідарність із ...

Хворобливим фантазіям РФ слід сказати «зась»

Хворобливим фантазіям РФ слід сказати «зась»

Тема можливого російського вторгнення й напружена ситуація на кордоні України не сходять з порядку денного євроінституцій. Члени комітетів Європарламенту з питань оборони та зовнішньої політики запросили до спільної дискусії з цього питання головного дипломата ЄС Жозепа Борреля, який минулого тижня відвідав з візитом Україну та ...

Читати все

Новини

Цитата Дня


Цитата дня «Допомогу буде використано виключно для оборони, захисту наших військ, критичної інфраструктури й мирного населення від будь-яких проявів і дій, які можуть призвести до ескалації».

АНАТОЛІЙ ПЕТРЕНКО:
Заступник міністра оборони з питань європейської інтеграції про міжнародну технічну допомогу від Великої Британії для ЗСУ

Цифра Дня

Цитата дня
52,4 млн куб.м
становить середньодобовий транзит газу вітчизняною ГТС до Європи з початку січня. Це вп’ятеро менше, ніж у 2019 році

Статті

 • Країна формує систему національного спротиву

  Країна формує систему національного спротиву

  Факт запрошення до участі в засіданні Військового комітету НАТО — вищого військового органу Альянсу головнокомандувача Збройних сил України генерал-лейтенанта Валерія Залужного показовий. Альянсу, як і кожній із країн-союзниць, зовсім не байдуже, що відбувається внаслідок російського військового нарощування навколо України та на її тимчасово окупованих територіях.

 • Агресор приречений стати парією

  Агресор приречений стати парією

  Цього тижня в Україні перебувала з візитом двопартійна делегація Конгресу США, до складу якої увійшли сенатори Роберт Портман, Кріс Мерфі, Джин Шахін, Емі Клобучар, Річард Блюменталь та Роджер Вікер. Під час зустрічі з поважними гостями Президент Володимир Зеленський подякував Конгресу Сполучених Штатів за солідарність із народом України на тлі нинішніх безпекових викликів.

 • Хворобливим фантазіям РФ слід сказати «зась»

  Хворобливим фантазіям РФ слід сказати «зась»

  Тема можливого російського вторгнення й напружена ситуація на кордоні України не сходять з порядку денного євроінституцій. Члени комітетів Європарламенту з питань оборони та зовнішньої політики запросили до спільної дискусії з цього питання головного дипломата ЄС Жозепа Борреля, який минулого тижня відвідав з візитом Україну та побував на лінії розмежування.

  Вікторія ВЛАСЕНКО
 • Робота по сусідству

  Робота по сусідству

  Згідно із затвердженими нещодавно в Польщі змінами до закону про іноземців, із другої половини січня громадяни шістьох країн, зокрема й України, тепер мають право працювати в цій країні не пів року, а два. І це ще не всі пряники, які пропонують там українським трудовим мігрантам. Зокрема, не потрібно, як раніше, мати спеціальний дозвіл на роботу, а для отримання наступної роботи не треба чекати пів року.

  Олег ГРОМОВ
 • Шкільне меню без цукру та солі

  Шкільне меню без цукру та солі

  Завершився перехідний період з упровадження нових стандартів шкільного харчування. У січні цього року школи перейшли на нове меню для учнів. Підготовка з переходу на нові стандарти тривала понад рік. Приміром, на Черкащині ще на початку нового навчального року в 328 закладах середньої освіти відбулось оновлення шкільного меню згідно із сучасними стандартами якості.

  Роман КИРЕЙ
 • За світло те, що темряву здолало

  За світло те, що темряву здолало

  Навіть шалений вітер, що бушував з вечора 14 січня над Харковом,  раптово присмирів, натрапивши на юрмище яскраво та незвично вбраних людей, які зібралися на майдані Конституції міста. Кого тут тільки не було:  ангели,  царі, іроди, пастушки, смерті, цигани, чортики. А ще січові стрільці, українки й українці, запорожці, ворожки, тещі. Це одягнені в костюми героїв учасники щорічного Всеукраїнського фестивалю вертепів і колядок «Вертеп-фест», який  започаткував благодійний  фонд  «Харків з тобою», готувалися до традиційної  ходи центром міста.

  Володимир ГАЛАУР
 • Україна та Канада — однодумиці

  Україна та Канада — однодумиці

  В Україні із дводенним візитом перебуває міністр закордонних справ Канади Мелані Жолі. З нею зустрівся Прем’єр-міністр Денис Шмигаль. Вони обговорили поглиблення торговельно-економічної співпраці, спрощення візового режиму між нашими державами.
  Під час зустрічі Денис Шмигаль насамперед подякував Канаді за консолідацію міжнародної позиції щодо агресивних дій Росії.

 • Євросоюз допоможе Україні зміцнити кіберстійкість

  Євросоюз допоможе Україні зміцнити кіберстійкість

  Питання масової кібератаки на урядові сайти України, що трапилася наприкінці минулого тижня, стали темою для обговорення глав зовнішньополітичних відомств ЄС, які зібралися на неформальну зустріч у так званому форматі Гімніх. Такі зустрічі проводять щошість місяців під головуванням країни, яка на той час очолює Європейську раду.
  «Формат Гімніх» вважають платформою для відвертішої дискусії, оскільки міністри закордонних справ приїжджають на ці зустрічі без помічників. 

  Вікторія ВЛАСЕНКО
 • Професія мрії? Реально!

  Професія мрії? Реально!

  Протягом життя людина постійно робить вибір. І кожен такий вибір задає темп і визначає наш подальший розвиток. Серед найважливіших, звісно, вибір професії. Адже насправді щасливий не той, хто має куди докласти працю рук чи голови, і навіть не той, хто отримує за це добру платню. Про задоволення від роботи мріє, напевно, кожен. Та не кожному, на жаль, це вдається.
  Одна із причин у тому, що замислюватися, до чого є хист і бажання, більшість молоді починає перед самісіньким закінченням школи.

  Любомира КОВАЛЬ
 • Удар по схемах

  Удар по схемах

  Чи не найголовніший з ухвалених торік економічних законів — «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень» (№5600). «Урядовий кур’єр» з допомогою експертів з’ясовує, як цей документ вплине на бізнес та  пересічних громадян.

  Олег ГРОМОВ