Головна тема

Як живе визволений Сєверодонецьк

Як живе визволений Сєверодонецьк

Під вікном моєї тимчасової квартири — міні-ринок, на якому з ранку до ночі юрмляться місцеві жителі, приїжджі селяни і численні переселенці з усієї області. Нема кращого способу дізнатися про настрої, турботи та думки людей, ніж увесь день через відкрите вікно вимушено слухати розмови торговців і покупців ...

Петро Порошенко: «Ми вимагаємо рішучих дій, які можуть принести мир на українську землю»

Петро Порошенко: «Ми вимагаємо рішучих дій, які можуть принести мир на українську землю»

Коли протягом майже п’яти місяців бойових дій на Донбасі Україні щоразу радять ззовні, а то й ізсередини вустами деяких народних депутатів та олігархів досягати миру шляхом переговорів, складається  враження, що в українцях бачать не жертву агресії, а таку собі войовничу націю, яка тільки й ...

Сучасні виклики: АТО, валютний курс і енергетика

Сучасні виклики: АТО, валютний курс і енергетика

Україна не мала особливих очікувань від позавчорашніх переговорів з Російською Федерацією, але цей шлях все одно треба пройти, заявив Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк, відкриваючи урядове засідання.

За його словами, для України сьогодні є три основні виклики: війна, валютообмінний курс і енергетика. І єдина країна, яка ...

Читати все

Новини

Цитата Дня


Цитата дня «Логіку мирного плану врешті-решт підтримали всі без винятку глави держав».
ПЕТРО ПОРОШЕНКО:
Президент про імплементацію українських ініціатив учасниками переговорів у форматі ЄС — Україна — «Євразійська трійка»

Цифра Дня

Цитата дня
15,573 млрд куб. м
блакитного палива вже закачано до українських підземних сховищ газу, що становить 48,74% їх номінальної потужності

Статті

 • Петро Порошенко: «Ми вимагаємо рішучих дій, які можуть принести мир на українську землю»

  Петро Порошенко: «Ми вимагаємо рішучих дій, які можуть принести мир на українську землю»

  Коли протягом майже п’яти місяців бойових дій на Донбасі Україні щоразу радять ззовні, а то й ізсередини вустами деяких народних депутатів та олігархів досягати миру шляхом переговорів, складається  враження, що в українцях бачать не жертву агресії, а таку собі войовничу націю, яка тільки й мріє, що про захоплення чужих земель та провокування збройних конфліктів на території сусідніх держав. Так, нібито не ми безліч разів зверталися по допомогу до світової спільноти, аби вона дипломатичним шляхом сприяла погашенню воєнного протистояння, спровокованого Росією. Навіть пішли на одностороннє перемир’я, яке проігнорували терористи і за яке Україна заплатила майже трьома десятками життів своїх воїнів. 

  Лариса ДАЦЮК
 • Сучасні виклики: АТО, валютний курс і енергетика

  Сучасні виклики: АТО, валютний курс і енергетика

  Україна не мала особливих очікувань від позавчорашніх переговорів з Російською Федерацією, але цей шлях все одно треба пройти, заявив Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк, відкриваючи урядове засідання.

  За його словами, для України сьогодні є три основні виклики: війна, валютообмінний курс і енергетика. І єдина країна, яка не знає, що  ця війна розв’язана Російською Федерацією, — це Росія. Принаймні такий висновок можна зробити зі слів її президента Володимира Путіна. 

  Оксана ГОЛОВКО
 • Курсове порозуміння

  Курсове порозуміння

  Ситуація на валютному ринку країни неабияк бентежить фахівців і населення, адже гривня продовжує стрімкий шлях падіння щодо головних валют світу. Так, учора, за інформацією компанії «ІнтерБізнесКонсалнтинг», міжбанківський ринок відкрився зростанням долара у продажу станом на 10 ранку 14,5 гривні за одиницю американської валюти, а вже о 12 годині він піднявся до позначки 14,9 гривні. Якби міжбанк та регулятор поводилися пасивно, то 27 серпня ситуація на валютному ринку, на переконання багатьох аналітиків, була б дуже важкою. 

  Олег ГРОМОВ
 • Кадрові питання

  Кадрові питання

  Президент України

  Призначив

  Кабінет Міністрів України

  Звільнив
  Призначив 

 • Фіскали зменшують тиск на бізнес і радяться з ним, як удосконалити сферу контролю

  Фіскали зменшують тиск на бізнес і радяться з ним, як удосконалити сферу контролю

  Податківці «закопали» понад 630 податкових ям — майже 330 фіктивних підприємств ліквідували у столиці, з півсотні на Дніпропетровщині, третю сходинку такого лідерства тримають Кіровоградщина, Харківщина і Миколаївщина (по три десятки ям). У всій країні також ліквідовано 37 конвертаційних центрів. І знову найбільше в Києві — 13, у Дніпропетровській області — 6, по 2 у Запорізькій, Кіровоградській, Донецькій та Миколаївській. Вдалося запобігти незаконному відшкодуванню ПДВ на 3,2 мільярда гривень. 

  Оксана МАЛОЛЄТКОВА
 • Стартувало публічне обговорення проекту бюджету на 2015 рік

   Стартувало публічне обговорення проекту бюджету на 2015 рік

  Міністерство фінансів України планує до 7 вересня подати на розгляд Кабінету Міністрів проект державного бюджету на 2015 рік. «Ми розробили граничні обсяги для головних розпорядників держбюджету і отримали від них запити на 286 мільярдів гривень (без урахування потреб місцевих бюджетів). Нині проводимо з ними консультації, щоб вийти на реальні показники». Про це під час відеоконференції у Кабміні повідомив директор департаменту державного бюджету Мінфіну Володимир Лозицький. 

  Вікторія КОВАЛЬОВА
 • Війну слід називати війною

  Війну слід називати війною

  Подібне зібрання Рада національної безпеки і оборони мала провести ще двадцять років тому. Тоді, звісно, йшлося б про упередження біди. Далекоглядності і державної мудрості не вистачило. Тому, на жаль, учасники «круглого столу», організованого Комітетом Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони, Українським інститутом національної пам’яті та Луганським національним університетом ім. Т. Г. Шевченка, змушені були винести на розгляд питання «Кримінально-терористична війна на сході: соціальна складова». 

  Микола ПЕТРУШЕНКО
 • Кваша згадав, як стрибати «через не можу»

  Кваша згадав, як стрибати «через не можу»

  На континентальній першості в Німеччині українську збірну представляли десятеро спортсменів. Кожен з них — потенційний учасник наступних Олімпійських ігор у Ріо-де-Жанейро. Але лідером національної дружини журналісти і спеціалісти називають Іллю Квашу. Досить згадати яскравий дебют 20-річного хлопця на чемпіонаті Старого Світу в Ейндховені. У змаганнях на метровому трампліні спортсмен із Миколаєва сенсаційно обіграв чинного чемпіона Європи Йона Пухакку з Фінляндії. До золотої медалі на старті змагань Ілля додав «срібло» на триметровому трампліні, де поступився лише титулованому росіянину Дмитрові Саутіну. 

  Валерій РЕКУНОВ
 • Кредит для ОСББ

  Кредит для ОСББ

  Про катастрофічний стан інженерних комунікацій у будинку на вулиці Стрийській, 93, голова асоціації об’єднань співвласників Львова «Оберіг» Стефанія Климко знала давно, коли створювали ОСББ. Тридцятирічну багатоповерхівку військовики передали на баланс міста у вкрай занедбаному стані, але коштів на ремонт тоді катастрофічно не вистачало, рік у рік змушені були щось десь підлатати, аби ще одну зиму «якось протягнути». А вже наприкінці минулого опалювального сезону зрозуміли: треба негайно братися за роботу, бо зношені комунікації ще однієї зими просто не витримають. Ремонтники постійно лагодять тепломережу, що називається, з підвалів не вилазять, бо один витік ліквідують, а в іншому місці прориває. А коштів, каже пані Стефанія, як не було, так і нема: з міської скарбниці допомоги не допросишся, а власних із квартплати годі нашкребти.

  Оксана МЕЛЬНИК
 • Для боротьби з корупцією у вищих ешелонах влади планують створити спеціальне бюро

  Для боротьби з корупцією у вищих ешелонах влади планують створити спеціальне бюро

  Уряд схвалив пакет законопроектів, прийняття та реалізація яких дасть змогу здійснити найбільшу антикорупційну реформу в державі за весь час її існування. Законопроекти передбачають створення повноцінного загальнодержавного механізму запобігання корупції, а також виявлення та переслідування осіб, які вчинили найнебезпечніші корупційні злочини, повідомляє прес-служба Кабміну. 

  Тетяна БОДНЯ