Головна тема

У прикордонних областях Сили тероборони укомплектовано більш ніж на дві третини

У прикордонних областях Сили тероборони укомплектовано більш ніж на дві третини

Масштабна концентрація російських військ на кордоні з Україною поставила перед кожним українцем питання: як чинити опір у разі відкритого вторгнення? Тож тема територіальної оборони цікавить громадян із практичної точки зору. Наскільки сформовано й укомплектовано в державі Сили тероборони, чи вистачає їм озброєння, хто і за ...

Усвідомлення історії має зберегти державу

Усвідомлення історії має зберегти державу

Сьогодні, 22 січня, у день проголошення 1919 року Акта Злуки Української Народної Республіки (УНР) та Західноукраїнської Народної Республіки (ЗУНР), світове українство урочисто відзначає 103-тю річницю Соборності України, що стала втіленням тисячолітніх традицій українського державотворення.

ЄС виконує домашню роботу

ЄС виконує домашню роботу

Європейський Союз продовжує активну дипломатичну підтримку нашої країни на тлі ймовірного військового вторгнення Росії. Наступного тижня Київ відвідає єврокомісар з питань політики сусідства і розширення ЄС Олівер Варгеї. Про це журналістів повідомив постійний представник Польщі при ЄС Анджей Садось під час онлайн брифінгу у Брюсселі ...

Читати все

Новини

Цитата Дня


Цитата дня «Кремль не вивчив уроків історії. Він заявляє, що хоче стабільності, але водночас працює, щоб погрожувати й дестабілізувати інших».

ЛІЗ ТРАСС:
Міністр закордонних справ Великої Британії про готовність до санкцій в разі агресії проти нашої країни

Цифра Дня

Цитата дня
4 млрд грн
збитків завдано довкіллю упродовж 2021 року, за даними Державної екологічної інспекції

Статті

 • У прикордонних областях Сили тероборони укомплектовано більш ніж на дві третини

  У прикордонних областях Сили тероборони укомплектовано більш ніж на дві третини

  Масштабна концентрація російських військ на кордоні з Україною поставила перед кожним українцем питання: як чинити опір у разі відкритого вторгнення? Тож тема територіальної оборони цікавить громадян із практичної точки зору. Наскільки сформовано й укомплектовано в державі Сили тероборони, чи вистачає їм озброєння, хто і за що відповідатиме в її штабах на місцях, як вона діятиме в разі агресії, що необхідно, аби стати до її лав? Про це розповів бригадний генерал Юрій ГАЛУШКІН, якого 1 січня Президент призначив на посаду командувача Сил територіальної оборони ЗСУ.

 • Усвідомлення історії має зберегти державу

  Усвідомлення історії має зберегти державу

  Сьогодні, 22 січня, у день проголошення 1919 року Акта Злуки Української Народної Республіки (УНР) та Західноукраїнської Народної Республіки (ЗУНР), світове українство урочисто відзначає 103-тю річницю Соборності України, що стала втіленням тисячолітніх традицій українського державотворення.

 • ЄС виконує домашню роботу

  ЄС виконує домашню роботу

  Європейський Союз продовжує активну дипломатичну підтримку нашої країни на тлі ймовірного військового вторгнення Росії. Наступного тижня Київ відвідає єврокомісар з питань політики сусідства і розширення ЄС Олівер Варгеї. Про це журналістів повідомив постійний представник Польщі при ЄС Анджей Садось під час онлайн брифінгу у Брюсселі. Заплановано, що єврокомісар візьме участь у засіданні уряду, присвяченому питанню реформ.

  Вікторія ВЛАСЕНКО
 • Бреше, та жити не легше

  Бреше, та жити не легше

  Кожен з нас підтвердить, що в достовірності вислову одного з давньогрецьких філософів: «Все тече, все змінюється» — здебільшого немає підстав сумніватися. Хоч трапляються винятки. Наприклад, навіть на восьмому році проросійської окупації Донецька та Луганська, що призвела до появи тисяч загиблих, поранених і знедолених людей, зруйнованих і розграбованих місцевих потужних підприємств, масового безробіття, мізерних зарплат, комендантської години, «підвалів» з катами-садистами та інших реалій ОРДЛО, кремлівська та місцева пропаганда з маніакальною впертістю крутить затерту платівку про заможне і щасливе тамтешнє життя. І додає: а було б ще краще, якби поряд не було України й НАТО.

  Павло КУЩ
 • «Велике будівництво» для маленьких громадян

  «Велике будівництво» для маленьких громадян

  Тільки той, хто затято не хоче помічати разючих позитивних змін на державних та місцевих дорогах, спортивних, медичних, освітніх об’єктах, що відбуваються завдяки реалізації президентської програми «Велике будівництво», і нині піддає сумнівам та критиканству доцільність та актуальність найефективнішого за всі роки незалежності проєкту відбудови країни. Але розвиток і будівництво тривають. 

  Володимир ГАЛАУР
 • Художниця-дизайнерка, засновниця бренда GLOW ART Тетяна Протчева: «Мрію відправити на Місяць власноруч вишитий QR-код з інформацією про Україну»

  Художниця-дизайнерка, засновниця бренда GLOW ART Тетяна Протчева: «Мрію відправити на Місяць власноруч вишитий QR-код з інформацією про Україну»

  Себе Тетяна Протчева називає майстринею сучасної вишивки. Традиційну українську вишивку вона поєднала з цифровими технологіями, зуміла розробити й запатентувати бренд GLOW ART. Новизна й унікальність її творчості в тому, що вишиті роботи Тетяни світяться в темряві й навіть співають і танцюють. Майстриня їх представляла в багатьох країнах, зокрема США, Японії, Китаї, Великобританії, Австралії, Бразилії. 

  Микола ШОТ
 • Обереги дитинства Євгена Пилюгіна

  Обереги дитинства Євгена Пилюгіна

  Конверти із творами мистецтва — гарна презентація України та її талантів. Неодноразово Укрпошта використовувала для них роботи килимаря з Решетилівки Полтавської області Євгена Пилюгіна. І ось нові його композиції у жанрі кольорових витинанок, які можна було побачити на Різдвяній виставці в Полтаві, вразили глядачів, а представники  Полтавського обласного відділення Українського фонду культури імені Бориса Олійника спільно з Полтавською дирекцією АТ «Укрпошта» вийшли з ініціативою прикрасити ними марковані конверти.

  Олександр ДАНИЛЕЦЬ
 • Україна не боїться, бо захищає свою землю!

  Україна не боїться, бо захищає свою землю!

  Дорогі громадяни України! Нам притаманні риси, які водночас є нашими і сильними сторонами, і слабкими місцями. Це сміливість та рішучість. Нам достатньо секунди, щоб без сумніву і вагань зробити героїчний вчинок. Але інколи ми, на жаль, так само швидко, без сумніву і на емоціях можемо робити дурниці. За секунду дійти до категоричного висновку. Вірити чуткам, а не офіційним джерелам. 

 • Аналітик медіацентру «Одеська політична платформа» Юрій Христензен: «Війна починається не з танків на вулицях, а з ненависті в головах людей»

  Аналітик медіацентру «Одеська політична платформа» Юрій Христензен: «Війна починається не з танків на вулицях, а з ненависті в головах людей»

  Агресор завжди звинувачує жертву в тому, що робить сам: це стандартна практика у всіх кремлівських війнах. Москву хвилюють не гарантії ненападу НАТО на Росію, а гарантії непротидії НАТО в разі окупації України, Грузії та Молдови.
  Які нові методи інформаційної війни Росії, що робити Україні з окупованими територіями і як протидіяти інформаційним атакам Кремля? Про це говоримо в інтерв’ю з Юрієм ХРИСТЕНЗЕНОМ.

 • Якщо буде нуль

  Якщо буде нуль

  На жаль, окрім загрози російської агресії та подорожчання енергоносіїв,  маємо ще одну тривожну звістку. У всіх країнах ЄС планують одночасно запровадити нульовий ПДВ на основні продукти харчування: м’ясо, риба, молочні продукти, овочі, фрукти та продукти їх переробки, зернові, борошно, хлібопродукти та олія.

  Володимир КОЛЮБАКІН