Головна тема

Чи продуктивна цьогоріч праця хліборобів?

Чи продуктивна цьогоріч праця хліборобів?

Погодні умови цього року були складними, що не могло не позначитися на врожаї. Якими результатами можуть похвалитися аграрії? Про це в матеріалах наших кореспондентів.  

«Україна вистояла і переборола кризові явища»

«Україна вистояла і переборола кризові явища»

21 листопада Україна відзначила День гідності та свободи. Це свято започатковане указом Президента Петра Порошенка 13 листопада 2014-го. А 21 листопада чотири роки тому Кабінет Міністрів ухвалив рішення призупинити підготовку до укладення Угоди про асоціацію з Європейським Союзом. Підписи під документом мали ставити під час ...

Меню від командира

Меню від командира

Навіть найсучасніше озброєння не порадує змореного польовим побутом, недоїданням чи незбалансованим харчуванням солдата. Психологи наполягають, що вберегти бійця від психологічного виснаження можна, створивши для нього базові умови. Щоб він мав змогу виспатися і не в окопній багнюці чи холодному наметі, поїсти гарячої страви і помитися ...

Читати все

Новини

 • Відлуння війни: У Гамбурзі на будмайданчику виявили велику бетонну свастику (фото)

  Велику бетонну свастику виявили під час підготовки майданчика для нових роздягалень у спортивному клубі в німецькому місті Гамбург, йдеться на ВВС Україна. 

 • Нова «Київська стоматологія» пільговиків обслуговуватиме безкоштовно

  Депутати Київради проголосували за створення комунального некомерційного підприємства «Київська стоматологія». Це відбуватиметься шляхом злиття 14 профільних медичних закладів та стоматологічних відділень, що входять до складу районних консультативно-діагностичних центрів. При цьому мережа підрозділів зберігається. Про це повідомив заступник голови КМДА Микола ...

 • Мамою канадської 20-ти доларової монети стала українка (відео, фото)

  Українка Анна Буччіареллі (Шинлова) випустила двадцятидоларову срібну монету, яку вона створила у співпраці з Королівським канадським монетним двором.

  Про це повідомляється на сайті відомства.

 • Держстат: Населення України скорочується. Нас — 42,3 млн

  Населення України станом на 1 жовтня 2017 року становила 42 млн 275 тис. осіб, що на 149,6 тис. осіб менше, ніж було на початок року, повідомила Державна служба статистики України. 

 • Реформа: Вузькі спеціалісти у поліклініках і лікарнях працюватимуть до 2020 року

  Пацієнти підписують Декларацію про вибір лікаря тільки з сімейним лікарем або терапевтом чи педіатром. Як наголосили у МОЗ, вузькі спеціалісти у поліклініках та лікарнях до 2020 року будуть працювати, як і раніше. 

 • Готівку переказуватимуть за інших умов, — Нацбанк

  Національний банк України зобов'язав небанківські фінансові установи і комерційних агентів банків відкривати окремі банківські рахунки для здійснення операцій з прийому готівки для подальшого переказу.

 • Дмитро Хворостовський, відомий оперний співак, помер сьогодні вночі

  У Лондоні помер відомий оперний співак Дмитро Хворостовський. Про це повідомив співак Дмитро Маліков.

 • Таланти шукають можливостей прориву

  Нині саме в Україні може існувати епіцентр високотехнологічних рішень, які змінять не лише нашу країну, а й весь світ. У нас близько двох тисяч стартапів, і їхня кількість постійно зростає. Тож новий світовий порядок — виклик, але одночасно і можливість для ...

 • Десантно-штурмові війська благословляє архістратиг Михаїл

  Софійський майдан, як і 100 років тому, за часів Української революції, стає свідком історичних процесів, які впливають на подальший розвиток нашої державності та її символів. Саме тут воїни-десантники 21 листопада вперше відзначили професійне свято. Так само вперше їхнім символом стали ...

  Юрій МЕДУНИЦЯ
 • Підтримка бізнесу на наукових засадах

  Офіційний портал Програми ЄС з підтримки малого і середнього бізнесу в Україні cosme.me.gov.ua створило Міністерство економічного розвитку і торгівлі. Портал містить інформацію для малого і середнього бізнесу щодо можливостей виходу на нові ринки та обміну досвідом з ...

 • Кримська молодь «гречно дякує» бабусям

  Вітчизняне Міністерство закордонних справ висловлює рішучий протест у зв’язку з призовом Російською Федерацією на військову службу громадян України, які проживають на тимчасово окупованій території АР Крим і в місті Севастополі. Про це йдеться у відповідній відомчій заяві. 

 • Війна Сталіна триває досі

  Президент Петро Порошенко разом з дружиною Мариною зустрівся з журналісткою та письменницею Ен Еплбаум, авторкою книжок-досліджень про ГУЛАГ і Голодомор в Україні. Ен Еплбаум презентувала главі держави примірник нової книжки «Червоний голод. Війна Сталіна проти України». 

 • Нацбанк продаватиме монети через інтернет

  Національний банк збирається відкрити власний інтернет-магазин з продажу монет. Про це повідомив директор департаменту інформаційних технологій НБУ Володимир Нагорнюк. 

 • Кінбурн очима художників

  У Миколаївському обласному художньому музеї імені В. Верещагіна відкрили виставку «Кінбурн — любов моя-2». На ній представлено близько півсотні картин художників із Миколаєва, Одеси, Харкова, Кривого Рогу та Києва. Написані вони в різних стилях і техніках під час десятиденного пленеру на ...

  Олена ІВАШКО
 • У центрі Харкова з’явився символічний мурал

  Відкритий у межах Тижнів Німеччини в Харкові мурал створено на честь 25-ї річниці українсько-німецьких дипломатичних відносин і 27-річчя побратимства між Харковом і Нюрнбергом. 

  Володимир ГАЛАУР
 • Львівські митники повертають пам’ятки

  5 780 протоколів про порушення митних правил на суму понад 103,8 мільйона гривень складено Львівською митницею ДФС з початку 2017 року. З них чимало — у намаганні протидіяти контрабанді предметів, що мають історичну та культурну цінність. Зокрема, викрито спроби незаконного ...

 • Децентралізація має дороговказ від ЄС

  Україна виконала дорожню карту реформи місцевого самоврядування на понад 80%. Про це заявила президент Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи Гудрун Мослер-Тьорнстрьом під час зустрічі з віце-прем’єр-міністром — міністром регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадієм Зубком. Він заявив, що ...

 • Безпека на дорогах: Світловідбивні наліпки обов’язково мають бути на дитячому одязі

  Радник міністра внутрішніх справ, народний депутат фракції «Народний фронт» Антон Геращенко ініціює впровадження обов'язкового носіння світловідбивних наліпок для дітей в Україні, що надасть змогу знизити смертність на дорогах. 

Цитата Дня


Цитата дня «Ми все зробимо для того, щоб нам не було соромно дивитися в очі нашим героям, їхнім родинам і нашим дітям».

ПАВЛО КЛІМКІН
Міністр закордонних справ про широкий спектр діяльності, зокрема з транзиту й розподілу газу

Цифра Дня

Цитата дня
1,319 млн тонн
становлять запаси вугілля на складах вітчизняних ТЕС. Упродовж тижня вони зросли на 10,2%

Статті

 • «Україна вистояла і переборола кризові явища»

  «Україна вистояла і переборола кризові явища»

  21 листопада Україна відзначила День гідності та свободи. Це свято започатковане указом Президента Петра Порошенка 13 листопада 2014-го. А 21 листопада чотири роки тому Кабінет Міністрів ухвалив рішення призупинити підготовку до укладення Угоди про асоціацію з Європейським Союзом. Підписи під документом мали ставити під час вільнюського саміту «Східного партнерства» 28—29 листопада. Акції протесту розпочалися на Майдані Незалежності за кілька годин після оголошення доленосної для українців новини. Мітингувальники встановили намети й перебували там цілодобово. 

  Катерина МАЦЕГОРА
 • Меню від командира

  Меню від командира

  Навіть найсучасніше озброєння не порадує змореного польовим побутом, недоїданням чи незбалансованим харчуванням солдата. Психологи наполягають, що вберегти бійця від психологічного виснаження можна, створивши для нього базові умови. Щоб він мав змогу виспатися і не в окопній багнюці чи холодному наметі, поїсти гарячої страви і помитися гарячою водою. Темі забезпечення харчами й переходу армії на систему харчування за каталогом останнім часом приділяють на всіх рівнях дедалі більше уваги. Якщо перші намагання були спрямовані на забезпечення захисників найелементарнішим продовольством, то згодом розпочалася робота над осучасненням системи харчування, зокрема на передовій. 

  Ольга ПРОКОПЕНКО
 • Мовний біженець чи мовний переселенець?

  Мовний біженець чи мовний переселенець?

  Біженець, переселенець, переміщенець. Ці слова активно використовують в інформаційному просторі, хоч розуміють по-різному. В інших країнах біженець — особа, що залишає місце проживання під час війни або стихійного лиха. А чи можна такими вважати жителів Донецької та Луганської областей?

  Розуміючи умовність терміна переміщенець, використовуватиму саме його.

  Переміщенець — це не лише одна особа, а й установа, компанія, навчальний заклад та ін. Хоч важко уявити їхнє переміщення без усієї інфраструктури. Ітиметься про особу, адже вона переміщується з усім духовним багатством, бо матеріальне змушена кидати. Звичайно, матеріал передбачав би узагальнення, але через можливий граничний суб’єктивізм спробую поглянути на питання переміщенців через їхню власну оцінку. 

 • Сумні дитячі очі

  Сумні дитячі очі

  Із приходом осінніх дощів в Україні розпочався сезон масового збирання грибів. Перебуваючи у відпустці, відвідав родичів на Полтавщині й дуже полюбив тихе полювання. За 10 днів гостювання не випало жодного дощу, та ми все одно в тамтешньому лісі збирали гриби відрами (були й білі). А якби ще й дощик пішов, казала братова дружина, можна було б збирати гриби мішками. 

  Євген ЛОГАНОВ
 • ЦВК інформує

  ЦВК інформує

  Перелік громадських організацій, яким Центральною виборчою комісією надано дозвіл мати офіційних спостерігачів під час перших виборів депутатів сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів 24 грудня 2017 року, проміжних виборів депутатів сільських, селищних рад 24 грудня 2017 року, повторних виборів депутатів сільських, селищних рад та сільських, селищних голів 24 грудня 2017 року, перших та позачергових виборів старост сіл, селищ 24 грудня 2017 року 

 • Графік проведення прямої телефонної лінії Кабінету Міністрів України

  Графік проведення прямої телефонної лінії Кабінету Міністрів України

  Графік проведення прямої телефонної лінії Кабінету Міністрів України за участю керівників центральних органів виконавчої влади на листопад — грудень 2017 року

 • Куди і як відпливають мистецькі скарби?

  Куди і як відпливають мистецькі скарби?

  Із фондів Львівської галереї мистецтв зникли сотні експонатів: стародруки, ікони, цінні монети, меблі. Спочатку цю виявлену під час звірки музейних цінностей шалену новину сприйняли як черговий скандал. Однак що далі відходиш від першого приголомшення, то більшої емоційної напруги додає подія, в яку й досі не хочеться вірити. 

 • Підпільний обмінник? А ви доведіть!

  Підпільний обмінник? А ви доведіть!

  Нещодавно Національний банк України провів велику комплексну перевірку небанківських легальних пунктів обміну валют, які свого часу отримали від регулятора ліцензію на цей вид діяльності. Під час акції Нацбанк часто натрапляв на нелегальні обмінники.  А визначав він таких фінансових підпільників за різними ознаками. Як було зазначено в офіційній відповіді «УК» прес-служби регулятора, найперша з таких ознак — відсутність інформації про пункт обміну валюти у Реєстрі приміщень, де здійснюють таку діяльність або надають інші фінансові послуги з правом використання гривні та твердих заморських валют. До речі, реєстр є у відкритому доступі на сайті Нацбанку.

  Олег ГРОМОВ
 • Французи мало знають про Україну. Але прагнуть дізнатися більше

  Французи мало знають про Україну. Але прагнуть дізнатися більше

  На сьогодні немає жодних підстав для повернення російській делегації права голосу в Парламентській асамблеї Ради Європи (ПАРЄ), оскільки за три роки Російська Федерація не виконала жодного пункту з резолюцій асамблеї, які, серед іншого, закликали Кремль припинити анексію Криму й покласти край військовій агресії на Донбасі. Про це, перебуваючи з робочим візитом у Парижі, заявила віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе під час зустрічі з головою Групи дружби Франція—Україна французького парламенту Валерією Фор-Мунтян та заступницею голови комітету у закордонних справах Національних зборів Мірей Клапо.

 • Дніпро розвантажують від транспортних потоків

  Дніпро розвантажують від транспортних потоків

  Робоча поїздка Президента Петра Порошенка до Дніпропетровської області розпочалася ознайомленням з ділянкою автодороги Н-08 Бориспіль — Дніпро — Запоріжжя. Ремонт ділянки автодороги загального користування державного значення розпочато в травні цього року. Інтенсивність руху автошляхом становить 13,5 тисячі авто на добу. Останній ремонт тут проводили у 2005 році. Загальна протяжність поточного ремонту становить 35,9 кілометра, а загальна кошторисна вартість — 1 мільярд 101 мільйон 2 тисячі гривень. Завершити виконання робіт заплановано в листопаді поточного року.