Головна тема

Уряд продовжив карантин до 30 червня

Уряд продовжив карантин до 30 червня

Можемо говорити, що ситуація із коронавірусом в Україні стабілізується. Але те, що ми виходимо з чергової хвилі, не означає, що коронавірус зник. І це точно не означає, що ми можемо повернутися до масових гулянь, вечірок і скупчення людей. Маємо залишатися обачними і обережними. На цьому ...

Коли за «Великим будівництвом» не бачать малого

Коли за «Великим будівництвом» не бачать малого

За бадьорими повідомленнями Служби автомобільних доріг у Черкаській області про те, що в межах президентської програми «Велике будівництво» торік вдалося відремонтувати рекордну протяжність доріг державного значення, складається враження, ніби в області проблеми з дорогами якщо не повністю розв’язано, то принаймні вона наближається до цього ...

Списання боргів з рахунків: чужий до чужого по своє

Списання боргів з рахунків: чужий до чужого по своє

Отже, влітку з рахунків українців-боржників розпочнеться так зване автоматичне списання коштів. Ця новина, яка з’явилася останніми днями, зачепила і пересічних фізичних осіб, і бізнесменів, і експертне середовище. «Урядовий кур’єр» з’ясовує, як може розвиватися ситуація.

Читати все

Новини

Цитата Дня


Цитата дня «Це проблема всієї Європи і всього світу. І це не двосторонній конфлікт, це агресія однієї сторони, і ця сторона — Росія».

ПАУЛЮС САУДАРҐАС:
Віцеспікер Сейму Литви про істинну причину й винуватців штучно створеної війни на українському Донбасі

Цифра Дня

Цитата дня
885 млн грн
на підвищення щомісячних страхових виплат потерпілим внаслідок нещасних випадків на виробництві і профзахворювань спрямував Фонд соціального страхування за березень

Статті

 • Коли за «Великим будівництвом» не бачать малого

  Коли за «Великим будівництвом» не бачать малого

  За бадьорими повідомленнями Служби автомобільних доріг у Черкаській області про те, що в межах президентської програми «Велике будівництво» торік вдалося відремонтувати рекордну протяжність доріг державного значення, складається враження, ніби в області проблеми з дорогами якщо не повністю розв’язано, то принаймні вона наближається до цього. Та й як не радіти: за словами дорожників, цього року будівництво, реконструкція, капітальний та поточний середній ремонт охоплять 259 км автомобільних доріг області. Це рекордний план за всі роки незалежності!

  Роман КИРЕЙ
 • Списання боргів з рахунків: чужий до чужого по своє

  Списання боргів з рахунків: чужий до чужого по своє

  Отже, влітку з рахунків українців-боржників розпочнеться так зване автоматичне списання коштів. Ця новина, яка з’явилася останніми днями, зачепила і пересічних фізичних осіб, і бізнесменів, і експертне середовище. «Урядовий кур’єр» з’ясовує, як може розвиватися ситуація.

  Олег ГРОМОВ
 • Ефект Фенікса

  Ефект Фенікса

  Ще шість-сім років тому мало було віри в те, що колись могутній Харківський тракторний завод, який забезпечував увесь Радянський Союз уніфікованими гусеничними і колісними машинами, випускаючи щороку їх по 50 тисяч, а за останні десятиріччя був занедбаним, зможе колись піднятися з колін. Навіть не з колін, бо лежав ниць, очікуючи сумної долі десятків стертих з лиця землі підприємств на кшталт харківських «Серпа і молота», велозаводу, цукрозаводів.

  Володимир ГАЛАУР
 • Нормативно-правові акти, прийняті для здійснення заходів, спрямованих на запобігання поширенню та ліквідацію спалахів коронавірусної хвороби

  Нормативно-правові акти, прийняті для здійснення заходів, спрямованих на запобігання поширенню та ліквідацію спалахів коронавірусної хвороби

  ЗАКОНИ УКРАЇНИ,
  УКАЗИ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ
  ПОСТАНОВИ ТА РОЗПОРЯДЖЕННЯ КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

 • Встановлення фактів дискримінаційних та недружніх дій з боку Республіки Білорусь щодо законних прав та інтересів суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності України — підприємств автомобілебудування та застосування адекватних заходів у відповідь

  Встановлення фактів дискримінаційних та недружніх дій з боку Республіки Білорусь щодо законних прав та інтересів суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності України — підприємств автомобілебудування та застосування адекватних заходів у відповідь

  Відповідно до Закону України «Про зовнішньоекономічну діяльність» (далі — Закон) та Порядку проведення розслідувань з метою встановлення фактів дискримінаційних та/ або недружніх дій з боку інших держав, митних союзів чи економічних угруповань щодо законних прав та інтересів суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22.11.1999 № 2120 (далі — Порядок), Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі (далі — Комісія) 16.04.2021 розглянула подані Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України матеріали щодо встановлення фактів дискримінаційних та недружніх дій з боку Республіки Білорусь щодо законних прав та інтересів суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності України — підприємств автомобілебудування та застосування адекватних заходів у відповідь.

 • Звернення Президента України щодо безпекової ситуації в державі

  Звернення Президента України щодо безпекової ситуації в державі

  У житті є моменти, коли треба поговорити відверто, спокійно, без поспіху, не відволікаючись на мобільний телефон. Не послухати, а почути. Не краєм вуха, а всім серцем. Коли всі ми маємо налаштуватися на єдину хвилю щодо найголовніших питань, що постали сьогодні перед Україною. 

 • Як отримати карантинні виплати в кілька кліків

  Як отримати карантинні виплати в кілька кліків

  Із 19 квітня фізичні особи — підприємці, наймані працівники підприємств, діяльність яких призупинено на час перебування регіону, де вони працюють, у «червоній» зоні, отримали право на фінансову компенсацію від держави. Як і ФОП-пенсіонери й ФОП з інвалідністю, яких звільнено від сплати єдиного соціального внеску (ЄСВ).

  Оксана МАЛОЛЄТКОВА
 • Права людини: дискримінація і толерантність

  Права людини: дискримінація і толерантність

  Як часто в житті нам доводиться стикатися з порушенням наших прав? Чи можна цьому запобігти і протистояти? За соціологічним дослідженням «Що українці знають і думають про права людини», яке вже третій рік поспіль проводить Фонд «Демократичні ініціативи» ім. Ілька Кучеріва, 61% опитаних визнає, що в Україні існує така проблема, як дискримінація. Часто дискримінованими вважають себе 6,5% опитаних, іноді з цією проблемою стикаються понад 26% респондентів. Начебто це й не дуже багато. Та ми принаймні почали визнавати існування цієї проблеми, адже ще півтора десятка років тому більшість українців вважала, що такої проблеми взагалі не існує. Закон «Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні» набув чинності 6 вересня 2012 року. Він визначає її як рішення, дії або бездіяльність, спрямовані на обмеження або привілеї щодо особи чи групи осіб за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, віку, інвалідності, етнічного та соціального походження, сімейного та майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками, якщо вони унеможливлюють визнання і реалізацію на рівних підставах прав і свобод людини та громадянина.

  Любомира КОВАЛЬ
 • Резолюція ПАРЄ: права нацменшин перетворилися на політичний інструмент

  Резолюція ПАРЄ: права нацменшин перетворилися на політичний інструмент

  Уряди країн-членів Ради Європи мають створити постійні консультаційні механізми, які дадуть змогу національним меншинам брати ефективну участь в обговоренні всіх проблем, які стосуються їхніх прав, і впливати на їх розв’язання. Про це йдеться у резолюції ПАРЄ «Збереження національних меншин у Європі», яку підготувала сербська депутатка від групи Європейської народної партії Ельвіра Ковач і яку було ухвалено під час весняної сесії асамблеї.

  Вікторія ВЛАСЕНКО
 • Відновлюють баланс у відносинах з природою

  Відновлюють баланс у відносинах з природою

  Перед людством постало чимало викликів (пандемія коронавірусної хвороби, глобальні кліматичні зміни, екологічні катастрофи тощо), які потребують невідкладного реагування для збереження життя на планеті Земля.

  Микола ОПАРА