«Чотири місяці тому ми провели демократичні чесні й прозорі вибори Президента. Складно проводити вибори у країні, на яку здійснено військову агресію. Абсолютно зрозуміло, що спроби дестабілізувати ситуацію триватимуть і 26 жовтня. Ворог не полишив своїх намірів», — ці слова Прем’єр-міністра Арсенія Яценюка стали своєрідним зачином селекторної наради з питань забезпечення виконання завдань із підготовки та проведення позачергових виборів народних депутатів.

Перше завдання глави уряду стосувалося саме безпекової складової на виборчих дільницях як на територіях, прилеглих до зони АТО, так і загалом  по Україні. Окрему увагу буде зосереджено на місцях найбільшого скупчення громадян. МВС, СБУ, Нацгвардія та Міноборони мають задіяти всі сили та засоби для охорони громадського порядку, забезпечити наявність на виборчих дільницях представників міліції. «Повна мобілізація всієї правоохоронної системи з метою недопущення зриву виборчого процесу і будь-яких спроб терористичних атак під час виборів», — резюмував Арсеній Яценюк.

Території, прилеглі до зони АТО, нині викликають чималий інтерес у представників міжнародної місії спостереження. Тамтешні виборчі дільниці охоронятимуть і контролюватимуть кадрові офіцери, регулярний склад МВС, Нацгвардії та інших силових підрозділів.

Влада не допустить зриву волевиявлення цієї неділі. Фото Михайла МAРКIВA

«Будь-кого, хто навіть думає про можливість зриву виборчого процесу, слід арештовувати та притягати до кримінальної відповідальності, — наголосив Прем’єр. — Будь-які спроби дестабілізувати ситуацію треба у рамках закону жорстко присікати. Вибір здійснюється не автоматом, а через бюлетень та чесне волевиявлення».

Арсеній Яценюк попросив керівництво МВС провести прес-конференцію та чітко роз’яснити норми Закону «Про внесення змін до Кримінального кодексу України» (щодо посилення відповідальності за порушення виборчих прав громадян) і донести до відома учасників перегонів, що будь-хто, незалежно від членства в партії влади чи опозиції, чи то навіть збройних формувань, за порушення цього документа неодмінно притягатиметься до кримінальної відповідальності.

Мінфін повністю забезпечив матеріальну складову перегонів. Міненерговугілля має перевірити в Антикризовому терористичному штабі дані й зробити так, щоб уночі проти понеділка в країні не вимикалося світло під час підрахунку виборчих бюлетенів. Центральна виборча комісія має поінформувати Прем’єра, які виборчі дільниці відкриються на Луганщині та Донеччині. За попередніми даними, показник ледь перевищує 50%.

Керівникам ОДА та правоохоронцям слід на ділі, а не на папері, допомогти міжнародним спостерігачам та представникам громадських організацій нормально працювати під час виборів.

«Ці вибори є визначальними. Люди оберуть тих, хто нестиме відповідальність за долю країни в складні часи. Вибори — найкращий шлях політичної чи народної люстрації. Кого оберуть, той і представлятиме їх право в парламенті, формуватиме новий уряд і отримає найбільшу міру відповідальності за майбутнє держави», — резюмував Арсеній Яценюк.

До слова, в неділю в стінах МВС працюватиме центр з надання оперативної інформації про порушення на парламентських виборах. На кожне з них правоохоронна система обіцяє миттєву реакцію.