РЕФОРМИ

Президент підписав доручення про реформування системи охорони здоров'я, спрямоване на підвищення якості і доступності медичної допомоги

 

Конкретні завдання та терміни Віктор Янукович окреслив за результатами виїзного засідання робочої групи Комітету з економічних реформ у Кіровограді. Про це повідомила на тематичному брифінгу перший заступник Глави Адміністрації Президента Ірина Акімова: "Реформування медицини вже фактично розпочалося. Проте необхідно зробити так, щоб воно набуло практичності".

Сімейний лікар замість терапевта

До 10 грудня Прем'єр-міністр Микола Азаров подасть Президенту законопроект "Про внесення змін до Основ законодавства України про охорону здоров'я". Документ має закладати засади необхідності розподілу всіх сфер медичних послуг та установ на три рівні допомоги (первинну, вторинну і третинну), принципи допомоги за госпітальними округами та нові послуги фінансування в округах закладів. А це дасть змогу перевіряти якість лікування та послуг медиків.

Наступний пункт - інвентаризація матеріально-технічного стану медичних закладів. Насамперед потрібно розуміти, з чого ця система складається, що робити з медичними закладами - об'єднувати їх чи виокремлювати. Це ж стосується і медичної допомоги.

До речі, в дорученні Президента окремий пункт стосується мережі госпітальних округів кожного регіону. При розробці планів-схем враховуватиметься як специфіка регіону, так і стандарти оновленої системи невідкладної медичної допомоги. Особлива увага приділятиметься під'їзним шляхам, адже швидкість прибуття медиків на виклик нині залежить від відстані.

До 30 листопада Міністерство фінансів подасть нову редакцію Бюджетного кодексу в частині фінансування первинного рівня медико-санітарної допомоги. Тож реформування системи охорони здоров'я - запорука того, що медичний заклад стане самостійнішою організацією.

Щодо удосконалення підготовки фахівців з організації та управління охороною здоров'я Ірина Акімова наголосила: "В Україні потрібно готувати сімейних лікарів, керуючись міжнародним досвідом. Нині ці функції виконують терапевти, а це неправильно". Така новація необхідна. Свідчення цього - наші лікарі практично не можуть підтвердити свій статус за кордоном. До програми медичних вишів буде внесено зміни до кінця року. Крім того, необхідно врахувати в освітніх програмах підготовку фахівців із управління сферою медицини.

Кіровоградщина у перших рядах

Друга частина документа стосується Національного проекту щодо перинатальної медицини. Кіровоградський центр був першим, де провели технічне переоснащення. Вже до 1 червня 2011 року він почне працювати. Президент у своєму дорученні зробив акцент на тому, щоб до кінця року у рамках "Національних проектів" відбулася інвентаризація у всіх інших областях. А в контексті програми "Репродуктивне здоров'я нації" до 1 січня наступного року слід передбачити необхідні кошти для створення мережі перинатальних центрів у регіонах України протягом 2011-2013 років і затвердити графік введення в експлуатацію кожного з них.

Президент також доручив вести постійний моніторинг процесу впровадження реформи охорони здоров'я та Національного проекту "Нове життя - нова якість охорони материнства і дитинства", повідомила перший заступник Глави Адміністрації Президента.