У цьому році перед українським бізнес-середовищем постали величезні виклики, спричинені рецесією, війною, соціальним і політичним напруженням. Головний із них — створення умов для успішної та необтяжливої підприємницької діяльності в нашій країні. Передусім це актуально для малого і середнього бізнесу, який загалом досить гнучкий, бо швидко адаптується в економічній ситуації, однак в умовах нормативної нестабільності успішно розвиватися йому дуже складно.

Підприємці, які звертаються на урядову «гарячу лінію», стурбовані тим, що й досі немає цілісної фіскальної реформи, а це завдає шкоди бізнесовому та інвестиційному клімату країни. Відтак вони очікують змін у взаємовідносинах між платниками податків і контролюючими органами, встановлення персональної відповідальності посадових осіб, які часто сприяють грубому порушенню чинного податкового законодавства та конституційних прав громадян — платників податків. Тільки у разі запровадження економічних стимулів для добровільного виходу бізнесу з тіні зросте довіра до влади, посилиться ділова активність бізнесу й активізується внутрішній ринок.

Змін потребує і діловий клімат, який нині багато хто називає несприятливим через складні митні процедури, жорстке валютне регулювання, довготривалу затримку (понад місяць) видачі дозвільних документів для підприємницької діяльності, некомпетентність деяких працівників органів виконавчої влади, які неналежно орієнтуються у нормативно-правових документах, що регулюють роботу підприємств тощо.

Про ці та інші проблеми й розповіли заявники у своїх зверненнях на спеціалізовану гарячу лінію «Діалог з малим бізнесом» (0 800 507 309), яка працює на базі Урядового контактного центру. Так, приватний підприємець із с. Корсунки Тальнівського району Черкаської області поскаржився на тривалу затримку повернення суми ПДВ працівниками Головного управління Державної фіскальної служби у Черкаській області. Після телефонного дзвінка на спеціалізовану «гарячу лінію» представники ДФС звернулися з відповідним запитом до ГУ ДФС у Черкаській області, яке й виплатило заборговане заявнику, про що той повідомив під час зворотного зв’язку.

Приватний підприємець із м. Рівного висловив невдоволення роботою міської податкової інспекції, яка невмотивовано відмовила йому в реєстрації підприємства платником ПДВ. Після звернення на спеціалізовану «гарячу лінію» Головне управління ДФС у Рівненській області повідомило заявника про позитивне розв’язання його проблеми.

Заявниця із м. Одеси звернулася на спеціалізовану «гарячу лінію» із проханням перевірити правомірність нарахування їй штрафних санкцій та пені представниками ДПІ в Овідіопольському районі ГУ ДФС в Одеській області за нібито несвоєчасну сплату єдиного соціального внеску. Із податкового органу жінці невдовзі повідомили, що сталася прикра технічна помилка, відтак штрафні санкції та пеню скасовано. Зворотним зв’язком встановлено, що справедливі вимоги заявниці задоволені повністю.

Загалом за період із 16 по 22 листопада на урядову «гарячу лінію» надійшло 78 644 дзвінки, через інтернет зареєстровано 674 звернення. 

0-800-507-309 — урядова «гаряча лінія» працює цілодобово.

044-284-19-15 — для жителів м. Києва.

+380-44-284-19-15 — для громадян, які перебувають за кордоном. 

Веб-сайт Урядового контактного центру www.ukc.gov.ua 

БІЗНЕС В ІНТЕРНЕТІ

Як створити сайт для бізнесу

Не секрет, що нині чимала частина бізнесу «переселяється» в Інтернет, економлячи таким чином на податках, оренді торгових площ, зарплаті співробітників та багатьох інших чинниках. Яким же чином створити якісний і перспективний сайт для свого бізнесу?

Насамперед важливий правильний вибір доменного імені, тобто, власне, назви сайту. До цього слід поставитися дуже ретельно, адже саме доменне ім’я «відкладається» у свідомості споживачів, створює імідж вашої фірми, позначається на розвитку та відвідуваності сайту.

Скажімо, розробити і створити сайт у Києві вам допоможе веб-студія Махаон. Докладніше дивіться на сайті www.mahaon.kiev.ua. Тут можна зареєструвати домени в українській зоні (cоm. ua, kiev.ua). Веб-студія Махаон пропонує низькі ціни, зручний вибір, високоякісне обслуговування і подальший супровід (хостинг) та технічну підтримку впродовж року.

Для тих, хто займається малим бізнесом (приватні підприємці) у веб-студії Махаон радять створити сайт-візитку. Сама назва говорить про те, що сайт рекламуватиме в мережі ваш бізнес чи послуги.
Наприклад, сайти-візитки найчастіше створюють фотографи. На персональному сайті вони розміщують портфоліо, фотоальбоми з урочистих подій (весіль, днів народжень, випускних вечорів тощо). У ділових рубриках можна розмістити інформацію про свою професійну діяльність, познайомити відвідувачів із розцінками, переліком послуг, графіком своєї роботи та контактною інформацією.

Сайт-візитка – це потужна реклама вашої професійної діяльності в інтернеті.

У веб-студії Махаон вам запропонують індивідуальний дизайн сайту; зручне меню (назви розділів і рубрик); сучасний дизайн верстки головної сторінки, пристосованої до сучасних мобільних пристроїв: телефонів, планшетів, смартфонів; створять розділи слайд шоу, фотогалерей і портфоліо. Сайт також матиме інтерактивну карту Яндекса і Google, він швидко індексуватиметься пошуковими системами та матиме зручну систему управління сайтом (візуальне редагування). Встановлення лічильника статистики відвідування дасть змогу щоденно моніторити відвідуваність. Ви знатимете з якого регіону чи міста було найбільше заходів на сайт, а також матимете інформацію про стать, вік та комерційні інтереси відвідувачів сайту. Оснастять сайт і кнопками для розміщення у соціальних мережах, а це додаткові відвідувачі, які можуть стати потенційними клієнтами вашого бізнесу чи послуг.

Віталій БОЙЧУК
для "Урядового кур'єра"