Медичні й фармакологічні технології Держави Ізраїль, визнані одними з найкращих у світі, можуть бути максимально корисними для України в контексті реалізації оголошеної урядом реформи охорони здоров’я. Таке переконання висловив Прем’єр-міністр Володимир Гройсман під час зустрічі з керівництвом центру «Тева» й керівниками провідних ізраїльських компаній в галузі біомедичної інженерії, яка відбулася в межах його офіційного візиту до цієї країни.
«Ми зацікавлені, щоб бізнес-середовище розвивало взаємодію і цей діалог мав конкретний результат. Ми відкриті у поглибленні кооперації та зацікавлені в розширенні співпраці. Ми перебуваємо на початку зміни цієї системи. Усе, що пов’язано з медициною, фармакологією, дуже важливе для України», — наголосив глава уряду.
Один із прикладів успішної співпраці Ізраїлю та України в медичній галузі — робота фармацевтичної компанії «Тева», яка однією з перших долучилася до урядової програми «Доступні ліки». Програма стартувала 1 квітня й передбачає надання безкоштовних ліків хворим на серцево-судинні недуги, цукровий діабет ІІ типу і бронхіальну астму.
Прем’єр підкреслив, що посиленню співпраці в системі охорони здоров’я та фармакології сприятимуть уже здійснені Кабінетом Міністрів кроки з дерегуляції фармацевтичного ринку та спрощення реєстрації медичних препаратів. Значний поштовх також нададуть підписаний 15 травня п’ятирічний План співробітництва у галузі охорони здоров’я та медицини між Міністерством охорони здоров’я України та Міністерством охорони здоров’я Держави Ізраїль, і зусилля нашого уряду зі створення інфраструктури задля розвитку медичних проектів.
«Наш інтерес полягає у створенні певної інфраструктури на території України, щоб наша спільна кооперація була ефективною для обох сторін», — вважає Прем’єр-міністр. Він запевнив представників фармакологічного бізнесу Ізраїлю у всебічній підтримці проектів Кабінетом Міністрів.
В Ізраїлі Володимир Гройсман закликав міністра сільського господарства Ізраїлю Урі Аріеля додатково розглянути можливість лібералізації доступу на ізраїльський ринок української сільськогосподарської продукції — у межах обговорення угоди про зону вільної торгівлі, підписання якої планують до кінця року.
Агросектор — важлива складова товарообігу України та Ізраїлю, і тому зменшення торговельних бар’єрів, зокрема шляхом збільшення квот для української агропродукції, актуальне і необхідне. У цьому контексті особливу увагу треба приділити відновленню експорту вітчизняних яєць на ринок Ізраїлю, впевнений Прем’єр-міністр. Україна, запевнив Володимир Гройсман, чекатиме на збільшення ізраїльських інвестицій і залучення нових технологій у своє агровиробництво.
«Україна — аграрна країна, що має значний потенціал, Ізраїль володіє потужними інформаційними рішеннями щодо продуктивності сільськогосподарської продукції — це саме ті можливості, які можемо використовувати, щоб бути корисними одне одному. Нам дуже цікавий ваш досвід, технологічні рішення. У нас є багато можливостей для застосування ваших технологій, досягнень, і ми можемо отримати значний результат. Ми відкриті до поглиблення співпраці», — наголосив Володимир Гройсман.
Урі Аріель запевнив, що Ізраїль зацікавлений у зміцненні зв’язків з Україною в галузі сільського господарства, зокрема у постачанні м’ясної продукції та яєць, а також створенні підприємств масштабного виробництва молочної продукції на території України, повідомляє департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабміну. Для обговорення всіх нагальних питань порядку денного ізраїльський урядовець запросив міністра аграрної політики та продовольства України разом з делегацією ділових кіл відвідати з візитом Ізраїль уже найближчим часом.
Відділ новин «Урядового кур’єра»