"Археологи знайшли мотузку, якою користувалися неандертальці"

15 листопада 2013

Залишки мотузки вперше виявлено археологами на неандертальській стоянці, повідомляє Gazeta ua з посиланням на nauka21vek.

Археолог Брюс Харді з Кеньон-коледжу виявив скручені разом тонкі волокна рослин (довжиною в 0,7 мм) біля кам'яних артефактів на стоянці у Франції, яку 90 тисяч років тому займали неандертальці. Такого роду волокна в природі ніколи не зустрічаються в переплетеному вигляді тобто, їх, швидше за все, сплели наші пращури.

Зазвичай текстильні матеріали розсипаються на порох , тому найдавніша збережена мотузка датується 28,000 рр. до н. е.

Характер отворів в невеликих артефактах з каменю і кістки, виявлених на неандертальських стоянках у Франції, свідчить про те, що ці фрагменти нанизувалися на нитку і використовувалися в якості амулетів. Отже, раніше науковці лише припускали, що найдавнішими мотузками користувалися ще неандертальці. Схожі непрямі докази використання мотузок були знайдені на отворах, просвердлених в мушлях.

«Якщо це і справді залишки мотузки або каната, то перед нами найдавніші зразки таких виробів, хоча і вкрай фрагментарні», заявив Харді про нову знахідку.

90 тисяч років тому до Європи ще не прийшли Homo sapiens, що це означає, що неандертальці самі навчилися вити мотузки, а не запозичили це вміння у кроманьйонців. Це новий додаток до списку технологічних досягнень неандертальців.

Істоти, які ми раніше вважали мавпоподібними і примітивними, цілком могли навчити багатьом корисним навичкам наших прямих предків, які прибули на континент. 



При копіюванні даної статті посилання на джерело обов'язкове: http://www.ukurier.gov.ua