"Бджолярі злітаються до Києва"

Валентин ОМРАМБАЛЬСЬКИЙ
17 серпня 2013

Валентин ОМРАМБАЛЬСЬКИЙ
для «Урядового кур’єра»

ПОДІЯ. Міжнародна федерація національних асоціацій бджолярів Апімондія вперше обрала Україну господинею світового конгресу бджільництва. Її ХХХХІІІ  Всесвітній конгрес пройде у Києві у вересні-жовтні цього року. Він обіцяє стати найбільшим міжнародним галузевим заходом в історії України. Очікується, що на цю подію до нашої столиці з’їдуться майже 12 тисяч учасників і гостей з усіх куточків світу, багатьох з яких прийматиме кафедра бджільництва ім. В. А. Нестерводського Національного університету біоресурсів і природокористування України — єдина на пострадянському просторі.

Громадські об’єднання пасічників, науковці та виробники продукції вже готуються до цієї події. Гільдія медоварів України провела на базі цієї кафедри Всеукраїнський конкурс питних медів, де  було продемонстровано відродження стародавніх традицій благородного використання меду та виробів з нього, що є однією з унікальних особливостей пасічникування в Україні. Кращі зразки  питних (неалкогольних) медів отримали почесні відзнаки, а деяких українських медоварів запросили на подібні акції в Казахстан, Німеччину та інші країни.

Нині Україна входить у першу п’ятірку країн з виробництва меду.

— На міжнародному рівні вона стала відома ще в 1814 році, коли українець Петро Прокопович винайшов розбірний рамковий вулик, — каже директор ННІ тваринництва і водних біоресурсів НУБіП України Валентина Дзіцюк. — Нині в країні є наукові установи, які можуть пишатися своїми розробками у цій сфері, й серед них наша кафедра бджільництва ім. В. А. Нестерводського. Її науковці  створили внутрішньопородний тип української породи бджіл — хмельницький,  технологію, яка дає змогу одержувати племінний матеріал за рахунок штучного осіменіння бджолиних маток. Тож штучне осіменіння  тепер використовують і у бджільництві. Тобто нам є чим поділитися з міжнародною спільнотою.

На пасіці кафедри впроваджують інноваційний  проект «Апітерапія», в основі якого — цілющі властивості бджіл для оздоровлення людей.

— Днями нашим гостем був колега із Швейцарського науково-дослідного інституту органічного виробництва аграрної продукції доктор Флоріан Лейбер, — розповідає завідувач кафедри Олексій Лосєв. — Його захопленню  не було меж.  Особливо сподобався будиночок на два вулики-кушетки з інгаляційними вікнами, який має терапевтичні лікувальні властивості. В основі  апітерапії — близький контакт людини із бджолиними сім’ями через  мікровібраційний масаж із бджолиного вулика: негативно заряджені іони, що утворюються під час польоту бджоли, стікають  з волосків на тілі комахи і разом із сумішшю  меду, прополісу і квіткового нектару забезпечують інгаляційний ефект.

Лікувальний будиночок з бджолинними сім’ями. Фото надане автором



При копіюванні даної статті посилання на джерело обов'язкове: http://www.ukurier.gov.ua