"Берегині, трапляється, носять і погони"

3 листопада 2018

У Збройних силах понад 25 тисяч жінок проходять контрактну військову службу нарівні з чоловіками. З них 3,4 тисячі — на офіцерських посадах. Такі цифри свідчать, що миротворчий внесок жінок величезний, а спекуляції на гендерну тему спростовує сама реальність. У цій суворій реальності — у час гібридних загроз, війни Росії проти України, що триває, жінки ціною власного життя й здоров’я щодня доводять свою відданість і незламність у боротьбі за перемогу для миру. Про це віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції  Іванна Климпуш-Цинцадзе заявила під час семінару «Обґрунтування доцільності й можливостей врахування гендерного компонента в навчальних закладах сектору безпеки і оборони України».

 «Сьогодні зайвим буде говорити про доцільність гендерного компонента в роботі вітчизняного сектору безпеки і оборони. Тут головне не спиняти процес, а навпаки — нарощувати. Українська армія має надійну опору в наших жінках, які не перестають тішити нас своїми успіхами», — цитує слова урядовця прес-служба віце-прем’єр-міністра.

Україна — єдина держава, яка під час війни ухвалила Резолюцію Ради Безпеки ООН 1325, що вже має позитивні результати. «Упевнено можемо говорити про успішну реалізацію національного плану дій з імплементації цієї резолюції. Тішуся, що кількість посад, на які можна призначати військовослужбовців-жінок, істотно зросла, тож маємо перших жінок генералів — Людмилу Шугалей та Оксану Хоменко», — наголосила віце-прем’єр. Є також дві перші жінки-водолази, а на конкурс з добору кандидатів в антарктичну експедицію подали заявки 26 жінок.

«У контексті позитивних гендерних новин слід згадати і про Міноборони, де у вересні з’явилося 19 гендерних радників у військових вишах та закладах культури. Маємо надію, що наступного року такі гендерні радники з’являться у кожній військовій частині й структурних підрозділах Міноборони та Генерального штабу.

Урядова уповноважена з питань гендерної політики Катерина Левченко зауважила, що традиційно чоловічий сектор безпеки і оборони змінюється на очах: «Нині вже 12 тисяч жінок — учасниць бойових дій, це свідчення кардинальних змін, що рік у рік удосконалюють наше життя».

Заступник міністра внутрішніх справ Тетяна Ковальчук наголосила, що гендерна рівність — це не данина моді, а передовсім необхідність сьогодення, без якої важко уявити демократичний світ.

А заступник міністра освіти  Роман Греба наголосив, що українське суспільство дозріло до сприйняття теми гендерної рівності. «Деякі чоловіки, на жаль, і нині дещо скептично ставляться до участі жінок у силовому секторі. Таким скептикам раджу подивитися на армію Ізраїлю, де жінки нарівні з чоловіками боронять Батьківщину, і це норма їхнього життя. Приємно, що і в Україні такі норми набувають популярності в суспільстві», — наголосив посадовець.

Відділ новин
«
Урядового кур’єра»



При копіюванні даної статті посилання на джерело обов'язкове: http://www.ukurier.gov.ua