"Без права на помилку"

Роман КИРЕЙ
22 жовтня 2016

Сапер аварійно-рятувального загону спецпризначення управління ДСНС Черкащини Олег Корговський за рік тричі побував у зоні АТО. Разом із колегами з піротехнічної групи брав участь у розмінуванні Авдіївки, Красногорівки, Мар’їнки та прилеглої до них місцевості. Сам він лише за три останні службові відрядження знешкодив 2581 вибухонебезпечний предмет. Серед них 957 гранат, 155 мін різного калібру, 119 артилерійських снарядів.

Із грудня минулого року по червень цього під час відновлення газопроводу високого тиску газорозподільної станції Мар’їнка — Красногорівка піротехніки брали участь у розмінуванні місцевості поблизу вулиць Миру та Зелений Гай у місті Мар’їнка. Аби переконатися, що ремонтникам нічого не загрожує, першими на ділянку вийшли сапери. Ділянка виявилася відносно чистою, проте не без сюрпризів — уже на початку обстеження виявили дві гранатометні реактивні протитанкові гранати ПГ-22, які не розірвалися. Саперам довелося добре попріти, щоб ретельно перевірити та очистити від боєприпасів територію.

Олег Корговський вважає, що нагорода — заслуга всього підрозділу піротехніків. Фото з сайту ck.dsns.gov.ua

Загалом у зоні АТО мало не щодня виникають складні непередбачувані ситуації. Розміновуючи об’єкти місцевої інфраструктури, вибухівку знаходять скрізь: у підвалах житлових будинків, в адміністративних будівлях, школах та дитячих садках. Терористи залишають замінованими мости, водні колектори, залізничні колії та важливі й необхідні для життєдіяльності об’єкти. Часто міни та інші вибухонебезпечні предмети диверсанти розкидали та встановлювали стихійно.

Що головне в роботі сапера, який не має права на помилку? Звичайно, зауважує Олег Михайлович, професіоналізм, досвід. Однак хоч би яким досвідченим був сапер, заспокоюватися, розслаблятися, навіть спираючись на досвід, не можна в жодному разі. Почуття небезпеки, яке може з часом притуплятися, має бути весь час загострене. У цьому і вся складність.

Їдучи у Київ для одержання нагороди, прапорщик Олег Корговський хвилювався не менше, ніж під час першого в житті розмінування. Здавалося, що його заслуги перебільшено, адже поряд так само самовіддано, зі знанням справи працювали бойові товариші. Та вони ж і заспокоїли сапера: начальству, мовляв, видніше, кого нагороджувати. Однак Олег Михайлович, розповідаючи журналістам про урочисті миті вручення йому Президентом України Петром Порошенком ордена «За мужність» III ступеня, наголосив: розцінює високу нагороду як заслугу всього підрозділу.

Хай же годинник, який рятувальникові вручив голова ДСНС України Микола Чечоткін, відлічує щасливі дні й роки для всіх наших саперів, а орден як свідчення великої мужності та високого професіоналізму Олега Корговського буде прикладом для наслідування. 



При копіюванні даної статті посилання на джерело обов'язкове: http://www.ukurier.gov.ua