У 2010 році в центрі Запоріжжя встановили пам’ятний знак на честь славнозвісного козацького отамана Байди Вишневецького. Відтоді щороку збираються біля нього місцеві козаки, щоб віддати данину пам’яті своєму ватажкові. Цього року третього липня на честь 460-ї річниці з дня початку переможних козацьких походів славетного отамана тут зібралися понад 300 представників козацьких старшин, отаманів і козаків із шести областей України. Найбільші делегації прибули з Дніпропетровщини, Херсонщина та Кіровоградщини, щоб уславити великого козака. На урочистостях «Дні переможних походів Байди Вишневецького» були також начальник управління внутрішньої політики Запорізької ОДА Олександр Зубченко, начальник штабу 37-го батальйону Збройних сил України Ілля Лапін, голова міжнародної організації «Спас» Олександр Притула. А організувала цей захід рада з питань козацтва Запорізької ОДА на чолі з відомим науковцем і письменником Дмитром Сухініним.
— Починаючи з 2014 року ми постійно вшановуємо засновника першої Запорозької Січі й Хортицької фортеці. Він організував козаків у велику дисципліновану армію проти загарбників та окупантів, — каже Дмитро Сухінін. — 1554 року козаки рушили на Очаків, і це вже були не окремі ватаги, а потужна козацька армія під командуванням Байди Вишневецького.
У Запорізькому обласному краєзнавчому музеї відбулася науково-практична конференція, присвячена військовим операціям, які проводив Байда Вишневецький. Йшлося про те, що він розробив нову тактику і стратегію бою: козаки перемагали навіть тоді, коли їхні війська в рази були меншими, ніж у супротивника. Завдяки таланту полководця Запорозька Січ змогла закрити південно-східні кордони України. Отаман збудував кілька фортець і «засічних укріплень». Багато разів ходив на Туреччину та Кримське ханство, ставши особистим ворогом загарбника султана Сулеймана.
На мітингу-пам’яті славетного українця керівники місцевої влади поклали квіти до його пам’ятника, відтак керівник апарату Запорізької облради Володимир Подорожко вручив почесні грамоти сьогоднішнім українським отаманам, учасникам спецоперації «Дозор» за особисту хоробрість під час захисту блокпостів і мостів, патрулювання вулиць Запоріжжя. Ці нагороди отримали Сергій Волков, Олександр Горшков і Володимир Лютий. Володимир Подорожко вручив першому директорові першої Національної козацької бібліотеки Дмитру Сухініну понад півсотні книг для козаків. На урочистостях також були кращі солдати та офіцери 55-ї артбригади, яка дислокується в Запоріжжі. Після ознайомлення з експонатами краєзнавчого музею ці 45 бійців уперше в історії бригади склали козацьку присягу. На завершення затвердили програму «Запоріжжя — козацька столиця України».