"Бійцям допомагає галотерапія"

Роман КИРЕЙ
22 квiтня 2016

У Центрі реабілітації учасників АТО, відкритому на базі Черкаського обласного госпіталю для інвалідів війни майже два роки тому, вже відновили своє здоров’я понад 800 бійців. Тут дбають про поліпшення умов лікування, надають воякам комплексну медичну та психологічну допомогу.

— Для залучення до оздоровлення якомога більшої кількості бійців АТО, — розповів головний лікар госпіталю Сергій Задорожний, — налагодили співпрацю з обласним військовим комісаріатом. За сприяння обласної влади постійно покращуємо матеріально-технічну базу. До речі, встановили тісні зв’язки із заводом «Фотоприлад». Хочемо, щоб там виготовили два унікальні апарати для розроблення рухів кінцівок. На заводі вже є  креслення і технічна документація. У Центрі реабілітації учасників АТО завершили ремонтні роботи. На це з обласного бюджету спрямували близько 1,5 мільйона гривень. Закупили також нове устаткування і навіть облаштували соляну кімнату.

Як розповів голова облдержадміністрації Юрій Ткаченко, який часто цікавиться, як триває лікування, ідея використовувати для ефективнішого лікування галотерапію виникла ще торік. Чимало хлопців скаржилися на проблеми з дихальними шляхами. Тепер у лікувальному закладі широко застосовують фізіотерапевтичний метод лікування та реабілітації штучно створеним соляним мікрокліматом у соляній кімнаті, атмосфера якої максимально наближена до мікроклімату печер соляних шахт та гротів. Галотерапія позитивно впливає на роботу слизової оболонки дихальних шляхів, покращує функцію органів дихання, сприяє зменшенню набряку слизової оболонки. Бійці задоволені. Тепер виникла потреба придбати деяке діагностичне обладнання і тренажери, що також незабаром буде зроблено. Кошти на ремонт даху обласна рада цьогоріч уже надала.

Центр реабілітації учасників АТО на Черкащині відкрили одним із перших в Україні. Нині він — з-поміж найкращих. 



При копіюванні даної статті посилання на джерело обов'язкове: http://www.ukurier.gov.ua