"Британська Рада й Міністерство освіти і науки України підписали Меморандум про взаєморозуміння щодо посилення двосторонньої співпраці"

22 травня

19 травня 2025 року, у Лондоні Британська Рада й Міністерство освіти і науки України в межах Education World Forum підписали оновлений Меморандум про взаєморозуміння, який визначає нові пріоритети співпраці у сферах вивчення англійської мови, розвитку шкільної та вищої освіти, а також підтримки освітньої системи України в умовах війни. Про це повідомляє пресцентр Урядовий портал.

Документ підписали Міністр освіти і науки України Оксен Лісовий і генеральний директор Британської Ради Скотт Макдональд під час двосторонньої зустрічі, що відбулася в межах програми «100 років партнерства між Великою Британією та Україною» (Education World Forum у Лондоні).

Меморандум ґрунтується на багаторічній співпраці між Британською Радою та МОН, адаптований до викликів, з якими стикається освітня система України в умовах повномасштабного вторгнення росії. Документ окреслює всебічну рамку співробітництва між інституціями та органами виконавчої влади обох країн, відповідальними за освітню політику, та охоплює такі сфери співпраці:

«Сильна система освіти — це точка дотику для стратегічного партнерства, культурної взаємодії та побудови стійких міжнародних зв’язків. У ці складні часи ми особливо цінуємо співпрацю, яка ґрунтується на довірі, послідовності та спільному баченні майбутнього. Підписання Меморандуму з Британською Радою — це вагомий крок у розвитку системної та довготривалої співпраці, яка вже має відчутні результати й відкриває нові можливості для українських учителів, дітей і всієї освітньої спільноти. Ми впевнено продовжуємо ці зміни», - зазначив Міністр освіти і науки України Оксен Лісовий.

Ця угода поглиблює співпрацю в трьох ключових напрямах, які були пріоритетними останнім часом, і сприятиме подальшому розвитку наявних програм:

Розвиток англійської мови

Співпраця й підтримка реформи в шкільному секторі

Реформа вищої освіти

«Потреба підтримки освітнього сектору України є очевидною. Війна завдала шкоди освітній інфраструктурі країни, поставивши під загрозу право мільйонів молодих людей на освіту. Уряд Великої Британії нещодавно оголосив про Cторічне партнерство між Україною та Великою Британією, що свідчить про багатогранність відносин між нашими країнами й про те, що ми будемо поруч з Україною за будь-яких обставин. Британська Рада працює в Україні вже 30 років. Ми щиро віримо, що зараз як ніколи важливо вибудовувати позитивні зв’язки, взаєморозуміння та довіру між людьми — і ми продовжуємо робити це під час війни», - сказав генеральний директор Британської Ради Скотт Макдональд.

Довідково

Британська Рада — міжнародна організація Великої Британії з питань культурних зв’язків та освітніх можливостей, яка сприяє миру й процвітанню, налагоджуючи зв’язки, взаєморозуміння та довіру між людьми Великої Британії та інших країн світу. Британська Рада працює в понад 200 країнах і територіях, маючи офіційне представництво більш ніж у 100 з них.



При копіюванні даної статті посилання на джерело обов'язкове: http://www.ukurier.gov.ua