"А було — і по шість років чекали!.."

Валерій МЕЛЬНИК
5 сiчня 2012

ВИДАВНИЧА СПРАВА. Волинська область дедалі впевненіше постає в державі одним із центрів книговидання.

Бібліотечку книг різної тематики депутатам обласної ради, які зібралися на сесію, представили працівники управління внутрішньої політики Волинської облдержадміністрації…

Найрізноманітніші за оформленням, форматом, тематичною спрямованістю книги мали спільне — всі вони побачили світ у рамках «Програми економічної підтримки книговидавничої справи на 2010 — 2011 роки». Минулого року, зокрема на підтримку волинського книговидання із обласного бюджету було виділено 873,5 тис. грн.

Книги Василя Слапчука «Між шляхом воїна і Дао», Петра Троневича «Великий князь Дмитрій-Любарт і його сучасники», Віктора Вербича «У погляді століть: есеї та діалоги», Валентини Савчук «Доля листів Лесі Українки», Йосипа Струцюка «Події — в анфас, а постаті — в профіль», Ігоря Павлюка «Стратосфера», Ніни Горик «Волинь літературна: наші сучасники», Василя Гея, Надії Гуменюк «Стежками «Лісової пісні», Петра Коробчука «Боса флейта», Валентини Штинько «Волинь: храми і люди» та інші були видані при економічній підтримці обласної влади. А відтак згідно із видавничими договорами більша частина накладів поповнила публічні книгозбірні області, а менша — стала власністю авторів.

Завдяки підтримці місцевої влади шанувальників красного письменства додається. Фото Валерія МЕЛЬНИКА

— Вихід у світ десятків і десятків поетичних, прозових, публіцистичних та історико-краєзнавчих книг лише впродовж цього року нагадав ветеранам волинського письменства про факт, який нині сприймається не інакше, як анекдот: у часи Радянського Союзу на публікацію своєї поетичної збірки письменникам часто доводилося чекати по п’ять — шість років… — прокоментував подію поет Василь Гей.

 Дедалі частіше при підготовці книг для волинських авторів створюють бізнес-план, у якому чітко прослідковується економічна складова. А відтак отримані від реалізації власного інтелектуального продукту кошти вони пускають не тільки на поточні потреби, а й на розвиток власної творчості. 



При копіюванні даної статті посилання на джерело обов'язкове: http://www.ukurier.gov.ua