"Чотири самовисуванці та опозиціонер"

17 грудня 2013

Вадим БУЧА 
для «Урядового кур’єра»

У неділю відбулися повторні вибори народних депутатів України у п’яти одномандатних виборчих округах. Згідно з попередньою інформацією Центральної виборчої комісії (станом на 16-у годину) 16.12.2013. опрацьовано 94,45% протоколів: у виборчому окрузі № 94 (Київська область) перемагає Руслан Бадаєв (самовисування — 58,96%; опрацьовано 82,22% протоколів), №132 (Миколаївська область) —  Микола Круглов (самовисування — 47,78%; 100% ), №194 (Черкаська область) — Михайло Поплавський (самовисування — 53,52%; 98,49%),  №197 (Черкаська область) — Леонід Даценко (політична партія Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» — 63,19%; 96,57%), № 223 (місто Київ) — Віктор Пилипишин (самовисування — 45,55%; 94,05%).

На ранок понеділка голова ЦВК Михайло Охендовський заявив, що, по суті, на той час не було підстав ставити під сумнів результати волевиявлення виборців у п’яти  округах. «Скарг або повідомлень про істотні порушення, які могли вплинути на підрахунок голосів виборців, хід голосування або на результати голосування, досі в ЦВК немає», — наголосив він.

Офіційні результати повторних виборів у п’яти округах має бути встановлено до 30 грудня, однак це може бути зроблено й набагато раніше. При цьому очільник ЦВК прокоментував попередні дані екзит-полів щодо результатів голосування на деяких округах. За його словами, на жаль, слід констатувати, що соцопитування інколи використовують як засіб маніпулювання громадською думкою, повідомляє УНІАН. Водночас він наголосив, що не ставив під сумнів об’єктивність таких опитувань, утім, припустив, що не всі ті, кого опитували під час екзит-полів, правдиво відповідали на запитання інтерв’юерів. «ЦВК ніколи не встановлювала результати на підставі екзит-полів і не збирається цього робити», — зауважив посадовець.

А делегація Парламентської Асамблеї Ради Європи зазначила, що повторні вибори до Верховної Ради пройшли спокійно та організовано, але поінформувала про деякі зловживання під час виборчої кампанії. З одного боку, спостерігачі ПАРЄ відзначили компетентну роботу ЦВК з організації виборів за відносно короткий проміжок часу. З іншого — закликали органи влади України посилити співпрацю із Групою держав проти корупції (GRECO), аби підвищити прозорість фінансування виборчих кампаній та забезпечити функціонування незалежного механізму нагляду за фінансуванням політичних партій і виборчих кампаній. 



При копіюванні даної статті посилання на джерело обов'язкове: http://www.ukurier.gov.ua