"Чуму треба зупинити на кордоні"

31 серпня 2013

В Україні максимально посилять заходи на кордоні з Російською Федерацією та Білоруссю, щоб не допустити занесення збудника африканської чуми свиней. З цією метою питання, як запобігти потраплянню хвороби на територію України, буде розглянуто на засіданнях РНБО та Кабінету Міністрів. Окрім того, до його вирішення залучать представників низки міністерств, відомств, а також обласних і районних державних адміністрацій. Про це йшлося на засіданні Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Кабінеті Міністрів під головуванням міністра аграрної політики та продовольства Миколи Присяжнюка. 

«На сьогодні питання щодо можливості занесення збудника африканської чуми свиней на територію України постало особливо гостро. Так, у Росії за 7 років збитки через виявлення АЧС сягли 30 мільярдів рублів. Окрім того, цього літа зафіксовано й спалахи в Білорусі. Тому ми маємо подвоїти зусилля для захисту території України від цього захворювання. Адже на сьогодні в Україні утримується близько 4,4 мільйона голів свиней. І потрібно розуміти, якими можуть бути збитки від хвороби», — наголосив міністр. Фахівець зауважив, що завдяки реорганізації Держветфітослужби в Україну вдається не допустити збудника АЧС. Однак для ще більшої консолідації зусиль влади найближчим часом питання щодо АЧС розглянуть на засіданні Ради національної безпеки і оборони. Адже цей вірус загрожує продовольчій безпеці країни. І Кабінет Міністрів, у свою чергу, також розгляне це питання.

«Ми вже давно працюємо в посиленому режимі. Однак необхідно максимально посилити контроль на кордоні з Росією та Білоруссю. Зокрема, повністю обмежити рух громадян та вантажів поза спеціальними пунктами пропуску. Отже, на цих кордонах потрібно запровадити постійно діючий бар’єр», — наголосив Микола Присяжнюк.

Міністр зазначив, що треба максимально скоординувати дії низки міністерств, відомств, місцевої влади для ретельного моніторингу переміщення вантажів та руху громадян. Це допоможе уникнути потрапляння збудника АЧС до України будь-якими шляхами. Також, за словами Миколи Присяжнюка, потребує посилення участь представників Держветфітослужби у перевірці вантажів, що ввозяться до України, повідомляє прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства. 

Відділ новин
«Урядового кур’єра»



При копіюванні даної статті посилання на джерело обов'язкове: http://www.ukurier.gov.ua