Напрочуд насиченою стала робоча поїздка глави держави до зони проведення антитерористичної операції, яку Петро Порошенко здійснив напередодні професійного свята військових — Дня Збройних сил. Про відновлення теле- й радіомовлення з новозбудованої вишки на горі Карачун «УК» уже повідомляв. Ця подія стала знаковою для українського Донбасу, під час деокупації якого наша рідна мова набуває неабиякого значення.
Армії довіряють, як церкві
Побував Президент і на передовій, буквально під носом в окупантів — за кілометр від поки що захопленої ними Горлівки він проінспектував опорний пункт українських військових. Верховний Головнокомандувач поспілкувався з вояками, привітав їх із 25-ю річницею створення ЗСУ та вручив державні нагороди.
«Я дуже пишаюся, що за ці два з половиною роки ми створили такі Збройні сили, які є найсильнішими в Європі. Я пишаюсь разом з усім українським народом такими Збройними силами, — ледве стримував емоції Петро Порошенко. — Сьогодні я тут, разом із вами, щоб подякувати за ту велику справу, яку ви робите».
Досить слушним і цікавим видалося зауваження Президента про довіру до нашої армії, порівняти яку можна хіба що з довірою до церкви. Впродовж означеного періоду країні вдалося пройти надзвичайно тривалий шлях становлення своїх інституцій, зокрема пов’язаних із національною безпекою. Був період, коли добровольці на передовій трималися лише силою волонтерів. А нині нашою армією пишається суспільство — завдяки її бойовому духу та вмотивованості, патріотизму та професіоналізму.
Разом із вояками на передовій того дня були й волонтери, без яких досі неможливо уявити повноцінне функціонування війська як єдиного організму. Вони надають всебічну медичну допомогу, рятують життя пораненим, допомагають коштами тощо. «Я тут, щоб привітати вас із Днем волонтера, подякувати за ту велику роботу, яку ви робите. І зробити те, що держава має зробити — нагородити державними нагородами і бійців Збройних сил, і наших волонтерів», — цитує департамент прес-служби АП слова Петра Порошенка.
На особистому контролі Президента
Війна війною, але відновлення інфраструктури на звільнених від окупантів територіях триває за графіком, сюди поступово вертається мирне життя. Про це свідчить хоча б відбудова мостового переходу через річку Казенний Торець Слов’янського району Донеччини на автомобільній дорозі загального користування державного значення М-03 Київ — Харків — Довжанський поблизу села Семенівка.
Влітку позаторік його зруйнували терористи під час активної фази бойових дій, перед звільненням Слов’янська. Внаслідок вибуху та руйнування прогонових будов і опор тут було припинено рух авто і пішоходів. Упродовж останніх двох років автотранспорт пересувається понтонним мостом.
Тож Петро Порошенко оглянув, як саме відбуваються відновлювальні роботи на мосту, назвавши нове будівництво одним із красномовних символів відродження українського Донбасу.
Президент наголосив, що поставив завдання відновити пошкоджені й зруйновані мости саме цьогоріч, аби вся країна, зокрема й окуповані території, бачили, що Донбас справді відбудовується. «Завдання, яке я поставив, — щоб це обов’язково відбулося в цьому році. За тією інформацією, яку я маю, ми йдемо згідно з графіком, фінансування є. Навіть у мороз ми забезпечуємо необхідну якість будівництва, і, думаю, 27—28 грудня будівництво буде завершено», — зазначив Петро Порошенко.
На будівництво вже спрямовано 37 мільйонів гривень, проекти буде обов’язково профінансовано в повному обсязі. Бо це пріоритет для області.
Так само нині відбудовують мостові переходи в Закитному та Сіверську. Завершити їх планують наприкінці грудня. У програмі відновлення Донбасу передбачено також будівництво житла, гуртожитків, зокрема й для тимчасово переселених осіб. «Ми відновлюємо об’єкти інфраструктури, об’єкти освіти, дитячі садки. Це перебуває на моєму повному особистому контролі», — запевнив Петро Порошенко.
Михайло ЮРЧЕНКО
для «Урядового кур’єра»