За ініціативи Сумської обласної служби зайнятості вийшов друком методичний посібник для об’єднаних територіальних громад краю, який стане для них єднальною ланкою і дозволить налагодити чітку і результативну співпрацю.
У посібнику представлено широку і розмаїту інформацію, що нині особливо затребувана у новостворених територіальних формуваннях стосовно ринку праці: документи, нормативи, статистика, адреси та телефони центрів зайнятості, перелік послуг, які вони надають, у тому числі за рахунок ваучера, зокрема – порядок реєстрації безробітних та призначення їм матеріального забезпечення, організація громадських робіт тимчасового характеру, компенсація фактичних витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, додаткові гарантії при працевлаштуванні військовослужбовців, демобілізованих із зони проведення АТО, компенсація витрат за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб тощо.
Також друкуються своєрідні розгорнуті паспорти ОТГ зі статистичними даними.
Як розповів директор Сумського обласного центру зайнятості Володимир Підлісний, фахівці служби беруть активну участь у децентралізаційних процесах, що відбуваються в краї. Розробивши своєрідну дорожню карту для новостворених громад, найближчими днями обласна служба зайнятості укладе з ними угоду на співпрацю.
До речі, посібник мають всі новообрані керівники територіальних громад. Згідно з перспективним планом на Сумщині їх буде 59.
Видання стане в нагоді й іншим соціальним партнерам служби зайнятості, зокрема, міським, селищним та сільським головам. Зважаючи на те, що у друкованому вигляді посібник вийшов в обмеженій кількості, придбати його електронну версію можна в будь-якому центрі зайнятості.