"Достойників не меншає"

Павло ЛАРІОНОВ
13 серпня 2013

Павло ЛАРІОНОВ
для «Урядового кур’єра»

ПОШАНУВАННЯ. Двадцять три роки проминуло, відколи письменника Миколу Руденка та літературознавця із США Григорія Костюка віншували як перших лауреатів Міжнародної премії імені Володимира Винниченка, заснованої Українським фондом культури. Загалом цією почесною відзнакою удостоєні 74 вітчизняні і зарубіжні діячі літератури і мистецтва та доброчинці. Серед них багато знаних поетів і прозаїків. Зокрема, Віктор Гуцал, Віталій Коваль, Володимир Бровченко, Леонід Череватенко, Євген Товстуха. До вітчизняних колег долучилися й побратими з далекого зарубіжжя, в серцях яких живе невгасима любов до України. Це Юрій Москаль з Канади, Михайло Ковач і Гойко Дапчевич з Югославії, Володимир Луців з Великобританії, Роман Смик із США, Сафаді Салім із Сирії.

— Цьогоріч до когорти лауреатів премії імені Володимира Винниченка влилося нове поповнення, — зазначив під час урочистого вручення нагород голова фонду Борис Олійник. — Достойниками стали журналісти, публіцисти, художники.

Високу оцінку журі конкурсу одержали твори прозаїка-краєзнавця Віктора Жадька «Іду за Шевченком» і «Черкащина. Універсальна енциклопедія», а також повість російської журналістки Ілони Курінної-Берцик «Что же мне так больно и так трудно». Чимало теплих слів пролунало на адресу історика, краєзнавця Сергія Леп’явка — автора монументального дослідження «Чернігів. Історія міста».

Про творчу одержимість художника і доброчинця Анатолія Марчука у вітальному слові з великим пієтетом говорив народний артист України Анатолій Паламаренко. Обидва митці родом з Макарова на Київщині. Обоє прославляють малу батьківщину. Зокрема, у Анатолія Марчука вони втілилися у спорудженні пам’ятників Святителю Димитрію Ростовському, письменникам Володимиру Малику, Миколі Олійнику, Петру Сиченку. Завдяки його подвижницькій діяльності у місті Макарові створено картинну галерею.

Микола Славинський отримав премію за художньо-документальну оповідь «Євген Товстуха: двадцять тисяч секретів», поетичні збірки останніх років та за значний особистий внесок у розвиток національного книговидання.

Справжньою подією у книжковому морі можна без перебільшення назвати високохудожнє публіцистичне видання «Садівник щастя». Автор — знаний журналіст, культуролог Володимир Стадниченко — відкрив нам заново геніального українського філософа Григорія Сковороду, провівши читачів книги життєвими шляхами Великого українця. 



При копіюванні даної статті посилання на джерело обов'язкове: http://www.ukurier.gov.ua