"Французьким водіям більше не потрібні алкотестери"

23 жовтня 2019

У Франції водії більше не зберігатимуть алкотестери у своїх транспортних засобах, оскільки закон, який цього вимагав, скасували.

Цей закон набрав чинності у 2013 році як засіб для стимуляції водіння у тверезому стані. Але ця схема не довела свою ефективність у боротьбі з алкоголем, і тепер уряд заявив, що проєкт офіційно припинив свою дію.

Новий законопроєкт, прийнятий депутатами на цьому тижні, скасовує зобов'язання водіїв перевозити з собою алкотестери.

Нове правило поки що викликало лише плутанину. Особливо якщо врахувати, що раніше колишній президент Франсуа Олланд скасував заплановані штрафи в розмірі 11 євро для тих, хто не носив алкотестер до вступу закону в силу.

До недавнього часу, автомобілісти повинні були постійно мати алкотестер у своїй машині. Однак все, що могла зробити поліція, це лише нагадати водіям, які не мають його, про існування такого закону і необхідності дотримання правил.

Автомобільні організації за межами Франції продовжували рекомендувати водіям, що прямують до країни, мати при собі один з одноразових комплектів, щоб уникнути проблем у разі їх зупинки. Вони довгий час рекламували цю вимогу на поромах з Великобританії до Франції.

Закон набув скандального розголосу після того, як стало відомо, що лобіст, який закликав до його обов'язкового впровадження, був керівником в компанії, яка виробляє алкотестери для тестування.

Незважаючи на суворі обмеження на водіння в нетверезому стані, порушників у Франції вистачає. Минулого року через надмірне вживання алкоголю було зареєстровано близько 1000 смертей на дорогах – третина з 3259 смертей, зареєстрованих у 2018 році .

Для порівняння, у Великобританії, наприклад, з надлишком вживання алкоголю за кермом в тому ж році, пов'язана цифра у 250 дорожніх смертей.

Нині ліміт споживання алкоголю у Франції – максимум 0,5 грам алкоголю на літр крові, що відповідає 0,25 мг на літр дихання. Якщо у водія виявили 0,25 мг/л, він ризикує позбутися водійських прав та отримати штраф у розмірі 135 євро.

При перевищенні дози в 0,40 мг/л водій повинен звернутися до суду, де його можуть оштрафувати на 4500 євро або ув’язнити на два роки позбавлення волі.

Орест ГОРЯНСЬКИЙ
для «Урядового кур’єра»



При копіюванні даної статті посилання на джерело обов'язкове: http://www.ukurier.gov.ua