"Готелі розмістять переселенців"

Ольга ПОНОМАРЬОВА
21 серпня 2014

З кожним днем на Миколаївщині збільшується кількість людей, які вирішили залишити основне місце проживання і переселитися подалі від зони проведення АТО. На сьогодні до регіонального штабу області звернулися 2012 осіб, серед них 63 інваліди та особи похилого віку, люди, що потребують медичного нагляду. 

Більшість людей, які прибувають до області, одразу звертаються до Служби порятунку «101». Рятувальники Миколаївського гарнізону разом із співробітниками Департаменту соціального захисту та представниками обласної і міської влади здійснюють комплекс заходів, спрямований на допомогу вимушеним переселенцям, розв’язання їхніх основних проблем.

Співробітники Головного управління ДСНС України у Миколаївській області на базі консультаційного центру проводять інформаційно-роз’яснювальну роботу, надають вичерпну інформацію про наявні послуги для цих людей. Найчастіше під час бесіди обговорюють питання, що стосуються житла, продуктів харчування, ліків, а також працевлаштування, надання медичної допомоги, пенсій та соціальних виплат, влаштування дітей до дитсадків, шкіл та вищих навчальних закладів.

Особливу увагу рятувальники приділяють молодшому поколінню, тому що діти не усвідомлюють реальну небезпеку, що виникла зараз у країні. Лише за два місяці до Миколаївської області прибули 1056 хлопчиків та дівчаток. Більш ніж 500 дітей зараз відпочивають на березі Чорного моря у дитячих оздоровчих таборах «Космос», «Морська хвиля», «Очаків» та «Перлина». Аби допомогти дітям якомога швидше оговтатися після пережитого, урізноманітнити їхній відпочинок, а заразом і навчити правил безпечної поведінки, рятувальники проводять профілактичні акції «Запобігти. Врятувати. Допомогти». Малечу в ігровій формі навчають бути обачними та обережними. А для кращої адаптації до нових умов співробітники психологічної служби ДСНС проводять тренінги з елементами арт-терапії та бесіди з дітлахами, щоб події, які відбулися в їхньому житті, не залишили негативного відбитка на їхньому майбутньому.

У межах власних повноважень співробітники державних установ вирішують питання, які виникають у процесі роботи із вимушеними переселенцями. Також проблемами переселенців переймаються в містах та районах області. Зокрема, до Первомайська прибула 21 родина зі сходу країни. Є сім’ї, які знайшли притулок у родичів та знайомих, хтось сам винаймає житло. Є й ті, яким необхідна допомога від влади.

Як повідомила міський голова Первомайська Людмила Дромашко, «двом родинам із зони АТО міська влада вже надала житло, це невикористані житлові квартири в мікрорайонах «Фрегат» та «Коротченко». Житло не перебуває в комунальній власності, це просто квартири, де зареєстровані люди, але багато років там не живуть. Ми привели ці квартири в належний стан і надали як тимчасове житло переселенцям».

Проте вже зараз у Первомайську постала проблема з розміщенням переселенців — вільного житла в місті немає. Міська влада провела переговори з власниками готелів, і ті надали згоду поселити у себе 32 людини. Однак поки не вирішено питання щодо відшкодування компенсації за проживання. Яким чином покриватимуть витрати — також невідомо. У міськвиконкомі переконані, що питання вирішуватимуть на державному рівні. 



При копіюванні даної статті посилання на джерело обов'язкове: http://www.ukurier.gov.ua