"Гуртожитки в Україні: хто власник?"

11 жовтня 2012

ДЕ ЖИТИ? Мешканці українських гуртожитків твердять, що їх виселяють, а на місці їхнього проживання хочуть влаштувати готелі, або зробити ремонт і просто перепродати житло.

В Асоціації мешканців гуртожитків України кажуть, що всі законні підстави і механізми для того, щоб люди могли жити у своїх кімнатах і приватизувати їх, є, однак сама програма виведення гуртожитків у комунальну власність державою не розроблена.

Анатолій Буднік, Асоціація мешканців гуртожитків України:

«Лжевласники виселяють людей – десь з судами, десь без судів. Якщо в Києві з судами, то у провінціях без судів. Якщо в Одесі громадянка, яка є інвалідом першої групи, інвалід на візку, і через суди її вирішили виселити балансоутримувачі, – про що можна мову вести?»

Мешканець одного з київських гуртожитків Володимир розповідає, що він живе у цій кімнаті вже понад 20 років. Тут у нього і спальня, і кухня, і кімната для гостей:

 “У кімнаті 18 квадратних метрів, а мені пишуть 30 квадратних метрів, тобто збільшують площу в 2 рази, відповідно я плачу в 2 рази більше.”

Мешканець гуртожитку Анатолій каже, що його змушують виїхати, але не кажуть куди. Крім того, будинку, в якому він зареєстрований у паспорті, за документами взагалі не існує:

«Немає балачок, пиши заяву і виселяйся. Просто перед виборами. Мені треба ж буде десь голосувати, але зараз такі проблеми виникли…»

Працівники ЖЕКу відмовилися від коментарів. А у Київській міській адміністрації кажуть, що готові приймати гуртожитки до комунальної власності, а затримка цього процесу виникає з боку державної влади або статутних підприємств, до яких належать гуртожитки. 

Copyright © 2012 euronews 



При копіюванні даної статті посилання на джерело обов'язкове: http://www.ukurier.gov.ua