У світі з’явилася нова криптовалюта — бітвокінг. На відміну від інших подібних валют, таких як біткойн, її можна заробити ходьбою, пише Бі-Бі-Сі. Бітвокінги генеруються за допомогою програми в смартфоні, яка підраховує кроки користувача. За планом, людина отримуватиме по одному криптодолару за кожні 10 тисяч кроків, — тобто за приблизно вісім пройдених кілометрів. Учасники схеми зможуть витрачати зароблене в інтернет-магазинах або міняти криптодолари, які на початковому етапі прирівнюватимуться до долара США як 1:1, на готівку.
Автори ідеї Ніссан Бахар і Френкі Імбессі вже залучили понад 10 мільйонів доларів як початковий фонд для її реалізації. Це переважно пожертви японських інвесторів, які погодилися допомогти заснувати нову валюту і створити віртуальний банк, який міг би верифікувати кількість зроблених кроків і здійснювати необхідні транзакції. Одна з японських компаній вже працює над створенням браслета, який би показував власникові, скільки той зробив кроків і скільки заробив.
Ідея нової криптовалюти ∂рунтується на популярності фітнес-трекерів і має стимулювати людей до активного способу життя. Організатори проекту планують залучити до нього компанії з виробництва спортивного одягу, служби охорони здоров’я, організації по захисту довкілля, а також потенційних рекламодавців, які отримають доступ до цільових аудиторій.
Мобільний додаток «Гоу!» для айфонів і андроїд-смарт?фонів спочатку працюватиме в кількох країнах, зокрема Великій Британії, Японії, Малаві та Кенії. Це дасть змогу організаторам схеми внести в неї необхідні корективи перед тим, як поширити на інші країни.
Ідея бітвокінг — не нова. Кілька стартапів раніше вже намагалися пов’язати турботу про здоров’я з винагородою, однак більшість проектів виявилися невдалими, оскільки схема підрахунку кроків була недосконалою і нею могли скористатися шахраї. Зокрема, тестування подібної системи Google показало, що кроки в ній можна успішно імітувати.
Поки що не зрозуміло, як нова криптовалюта утримуватиме свій обмінний курс. Як і те, чи вистачить уже зібраних коштів на фінансування старту проекту, необхідного для встановлення довіри до нової валюти. Утім, можливо, це і є один з тих чотирьохсот відносно чесних способів, про які говорив Остап Бендер?
Ганна РОМАШКО
для «Урядового кур’єра»