Біля цієї 10-поверхівки, що на вулиці Тихій, 7, майже у центрі Рівного, проходжу часто. Нещодавно помітила на її даху сонячні батареї.
— Ми вже перезимували з допомогою сонячної енергії, — розповів голова ОСББ «Мій дім» Роман Алексійчук. — Щоправда, зекономили 5—7% газу, але влітку, сподіваємося, ця цифра буде більшою — до 40%. До того ж, сонце — відновлюване джерело енергії.
Ідея такої економії в Романа виникла, коли в 2013-му Кабмін розпорядився знизити споживання газу на 30%, щоб звільнитися від російської залежності. Розумів, що без енергозбереження цього не досягти. Ось так і народилася ідея, з якою Роман «переспав» не одну ніч. І не лише вдома, а й на передовій, де виконав свій обов’язок перед Україною. Коли ж повернувся, сусіди (що й казати) дивилися на нього вже зовсім іншими очима. Тож і переконувати їх було простіше.
— Порахували: 18 колекторів обійдуться нам у 600 тисяч гривень, зробили проект, подали його на конкурс, адже в Рівному діє муніципальна програма підтримки ОСББ за принципом 70 на 30%. І виграли, — коментує Роман Алексійчук. — Але на цьому не зупинилися: взяли в Укргазбанку «теплий» кредит, 40% якого компенсувала держава. Кожен співвласник вніс понад 40 гривень із квадратного метра площі. А, так би мовити, підв’язали батареї до котельні, яка в нашому відносно новому будинку дахова: тепло закачується в систему, що зменшує споживання газу.
Задоволені й жителі багатоповерхівки: сподіваються, що вже влітку їхній внесок окупиться, а далі піде чиста економія. Ініціативна громада довела: якщо захотіти і докласти зусиль, можна знайти альтернативу газу, та ще й бюджет рідного міста поповнити. Тепер до них по досвід їдуть з усієї Західної України. Рівняни ж прямують далі: тепер хочуть «підв’язати» під сонце ще й освітлення прибудинкової території.