"Іноземний бізнес оцінив переваги вільної торгівлі"

14 грудня 2011

ПАРТНЕРСТВО. Угоду про зону вільної торгівлі між Україною та Європейським Союзом, найвірогідніше, буде підписано у 2012 році. Про це під час п’ятого засідання Українсько-чеської змішаної комісії з питань економічного, промислового та науково-виробничого співробітництва заявив голова української делегації, міністр надзвичайних ситуацій Віктор Балога. Чеську делегацію очолив заступник міністра промисловості та торгівлі Мілан Говорка.

Нині Україна та Чехія знайшли спільну мову, щоб зняти гострі питання двосторонніх відносин. Віктор Балога вдячний чеській делегації за підтримку прагнення України набути асоційованого членства в ЄС та якнайшвидшого підписання угоди про зону вільної торгівлі з об’єднаною Європою. «Істотний позитивний вплив на економічне співробітництво між нашими країнами  матиме створення ЗВТ Україна — ЄС. Відповідний документ уже погоджено, впевнений, буде підписано у наступному році. Ми розраховуємо на оперативну ратифікацію цієї угоди як Європейським парламентом, так і державами Євросоюзу, насамперед Чеською Республікою», — зауважив міністр.

Мілан Говорка підтвердив, що його країна зацікавлена у підписанні угоди про зону вільної торгівлі Україна — ЄС, повідомляє прес-служба Міністерства надзвичайних ситуацій. «Ми зацікавлені у створенні умов для підписання цієї угоди. І щоб підприємці в Україні та Чехії могли скористатися всіма перевагами, які випливають з цього документа», — додав чеський посадовець.

Загалом обидві сторони висловилися за поглиблення співробітництва у машинобудівній, транспортній, освітній, туристичній, паливно-енергетичній сферах, у питаннях охорони довкілля та обміну досвідом у сфері фінансів. 

Віктор Балога наголосив, що за умови відповідального ставлення до питань співробітництва товарообіг між Україною та Чехією можна за найближчі 2—3 роки збільшити удвічі, з 2,5 млрд доларів до 5.

Він відзначив високі перспективи налагодження взаємовигідної кооперації між підприємствами двох країн, оскільки чеська продукція в галузі машино- та автомобілебудування, технологічного устаткування та електричних машин — високої якості та конкурентоспроможна.

У 2011 році було не повністю реалізовано потенціал інвестиційного співробітництва. Обидві сторони мають значні можливості для реалізації проектів в енергетиці. Зокрема йдеться про модернізацію газо- та нафтотранспортних систем, газосховищ. Чеські нафтопереробні заводи зацікавлені у використанні нафтопроводу «Одеса — Броди». При цьому є всі умови для організації транспортування легких сортів нафти територією України, Словаччини, Чехії з використанням нафтопроводу «Дружба» у напрямку чеських нафтопереробних заводів обсягом до 2 млн тонн на рік. 



При копіюванні даної статті посилання на джерело обов'язкове: http://www.ukurier.gov.ua