"Історію випередила королева наук"

Тетяна МОІСЕЄВА
6 квiтня 2013

ЗНО-2013

Найпопулярнішим предметом після української мови та літератури цього року стала математика

Взяти участь у  цьогорічному зовнішньому  незалежному оцінюванні  зголосилося  майже 322,5 тисячі  майбутніх абітурієнтів, що на 11 тисяч  перевищило прогнозований показник. Четверта частина зареєстрованих — випускники минулих років, повідомила  директор Українського центру оцінювання якості освіти Ірина Зайцева.  

Дещо змінився рейтинг предметів, тести з яких складатимуть майбутні абітурієнти: на відміну від минулого року, найпопулярнішою після української мови та  літератури стала не історія України, а математика: їй віддало перевагу 61,2% учасників ЗНО.  Втім, історію складатимуть не набагато менше  — 60,6%.  Крім того, популярнішими цього року стали  фізика й хімія, натомість до географії, біології, всесвітньої історії та російської мови цікавість майбутніх абітурієнтів знизилася. 

Як відомо, цьогорічним новачком серед предметів, які можна обрати для тестування, є світова література: визначити свій рівень знання творчості Мольєра, Гете, Стендаля, Ібсена й інших геніїв світової класики зголосилося 3% учасників ЗНО. 

За даними Українського центру оцінювання якості освіти, переважно майбутні абітурієнти обирали максимальну кількість предметів для тестування. Зокрема з чотирьох дисциплін складатимуть тести  65% учасників незалежного оцінювання, з трьох — 28% , з двох — 6%, з одного  — 1,1%  (торік — 66%, 27%,  6% та  0,9% відповідно).  Цікаво, що в Український центр оцінювання якості освіти  надходили  також і звернення з проханням збільшити кількість предметів, які можна обрати для проходження ЗНО.

Як відомо, майбутні абітурієнти можуть обрати для складання тестів ЗНО    угорську, румунську, російську, молдовську, польську чи кримськотатарську мову. Загальна кількість тих, хто вирішив складати тести однією з цих мов, становить приблизно 18%.

Традиційно найбільше абітурієнтів на зовнішнє  оцінювання зареєструвалося на Дніпропетровщині, Донеччині та в столиці України  — відповідно 7,7%, 7,3% та 6,4%. Найменше охочих складати тести на Кіровоградщині й Буковині, а також у Севастополі. Крім того, за словами Ірини Зайцевої,   близько  2,5%  тих, хто подавав заяви на участь у незалежному оцінюванні, отримали відмови переважно через неправильне оформлення документів.

Як і в попередні роки, далеко не найкраще фінансування ЗНО: дефіцит коштів становить 38 мільйонів гривень. «Сподіваюся, що після перегляду бюджету ситуація поліпшиться», — зазначила Ірина Зайцева. 



При копіюванні даної статті посилання на джерело обов'язкове: http://www.ukurier.gov.ua