Після голосування у Європарламенті на підтримку безвізового режиму для українських громадян, які подорожують до країн шенгенської зони, законодавчий орган ЄС та офіційний Київ не збираються зупиняти своєї співпраці. Тим більше, попереду ще так багато роботи. Про це йшлося під час зустрічі делегації Євро парламенту, яку очолив голова комітету із закордонних справ Дейвід МакАлістер, із Президентом Петром Порошенком.
Глава держави висловив глибоку вдячність євродепутатам за схвалення 6 квітня рішення про запровадження ЄС безвізового режиму для громадян України. «Це рішення стало чітким підтвердженням потужної підтримки Європарламенту європейського майбутнього нашої держави», — наголосив Петро Порошенко. Як повідомляє департамент прес-служби АП, співрозмовники засудили останні дії Росії, спрямовані на дестабілізацію ситуації на Донбасі й підрив мирного процесу. Глава держави високо оцінив активну позицію Європарламенту щодо захисту прав людини у тимчасово окупованому Криму та підтримки зусиль щодо деокупації півострова та його повернення під суверенітет України.
У ході розмови обговорено перспективи завершення ратифікації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС і питання енергетичної безпеки європейського континенту. Співрозмовники відзначили нагальну потребу вжити конкретних заходів для ефективної протидії російській дезінформаційній кампанії в Європі.
Євродепутатів у Києві прийняв і Прем’єр-міністр Володимир Гройсман. Він поінформував поважних гостей про те, що МВФ завершив перегляд програми співпраці з Україною і схвалив надання траншу обсягом мільярд доларів. Крім того, Євросоюз перерахував Україні транш у сумі 600 мільйонів євро в ме жах програми макрофінансової допомоги ЄС, повідомляє департамент інформації та комунікації з громадськістю Секретаріату Кабміну. «Для нас ці рішення дуже важливі, особливо в такий непростий період», — наголосив Прем’єр. Він зауважив, що уряд продовжить виконувати завдання, необхідні для впровадження системних реформ.
Володимир Гройсман розповів євродепутатам про вжиті урядом заходи для макроекономічної стабілізації, а також плани на 2017 рік. Так, нещодавно ухваленим Стратегічним планом пріоритетних дій уряду до 2020 року визначено п’ять ключових реформ, на виконанні яких Кабмін сконцентрував усі свої дії. Це зокрема пенсійна, земельна реформи, реформи освіти, охорони здоров’я та масштабна приватизація.
Сторони обговорили питання співпраці в напрямі енергетичної безпеки. Володимир Гройсман наголосив на неприйнятності реалізації проектів Opal та Nord Stream 2, які підривають енергетичну безпеку не лише України, а й окремих держав-членів ЄС. Прем’єр-міністр закликав Європарламент приділити цьому питанню особливу увагу.
Оксана КРАМАРЧУК
для «Урядового кур’єра»