"Концесії прискорять розвиток інфраструктури"

29 липня 2016

Консультантів, які працюватимуть над реформуванням відносин у сфері концесій на реалізацію інфраструктурних проектів, представили під час зустрічі першого віце-прем’єр-міністра — міністра економічного розвитку і торгівлі Степана Кубіва з представниками ЄБРР.

«Це перший крок до початку масштабної реформи концесійного законодавства, який передбачає гармонізацію правового регулювання в Україні до кращих світових практик та сучасних міжнародних стандартів», — розповів Степан Кубів.

Він зазначив, що оновлене концесійне законодавство сприятиме залученню потужних міжнародних та українських інвесторів до модернізації й відбудови вітчизняної інфраструктури. Це дасть змогу створити в Україні нові об’єкти дорожньої, портової, енергетичної та комунальної інфраструктури, які відповідатимуть міжнародним стандартам якості, сприятиме створенню нових робочих місць та активізує процес економічного зростання в державі.

З юридичної точки зору реформування концесійного законодавства передбачає розробку нового сучасного закону про концесії шляхом об’єднання кращих положень чинних законів України, які регулюють здійснення концесійної діяльності у різних галузях. Ці зміни передбачають гармонізацію відповідних відносин із законодавством про державно-приватне партнерство з урахуванням кращого міжнародного досвіду, зокрема законодавства про публічно-приватне партнерство.

Важливість роботи в цьому напрямі для економічного відродження країни й забезпечення сталого розвитку в довгостроковій перспективі відзначив керуючий директор ЄБРР у країнах Східної Європи та Кавказу Франсіс Маліж. Представляючи обраних консультантів, він нагадав, що відбір відбувався на умовах тендера, оголошеного ЄБРР на початку червня 2016 року. У конкурсі взяли участь понад 20 провідних міжнародних юридичних компаній.

За результатами тендера консультантом визначено консорціум, який очолює провідна міжнародна юридична компанія Hogan Lovells, повідомляє прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі.

Обрана компанія має досвід успішної реалізації подібних проектів у багатьох країнах, брала участь у розробці регіонального модельного закону про публічно-приватне партнерство.

Сторони також обговорили концептуальні питання організації подальшої спільної роботи Мінекономрозвитку й консультантів ЄБРР у цьому напрямі.

Степан Кубів зауважив значну роль у реалізації цього проекту Мінекономрозвитку та зокрема першого заступника міністра економічного розвитку і торгівлі Юлії Ковалів, а також команди Мінінфраструктури та особисто його очільника Володимира Омеляна.

Замовник послуг з реформи концесійного законодавства — Мінекономрозвитку. Очікуваний строк роботи консультанта становить 6 місяців. Робота фінансуватиметься коштом технічної допомоги міжнародних донорів під адмініструванням ЄБРР у межах Спеціального фонду акціонерів ЄБРР та Багатостороннього донорського фонду стабілізації та сталого розвитку України, який створили Данія, Фінляндія, Франція, Німеччина, Італія, Японія, Нідерланди, Польща, Швеція, Швейцарія, Велика Британія і США. 

Відділ новин
«Урядового кур’єра»



При копіюванні даної статті посилання на джерело обов'язкове: http://www.ukurier.gov.ua