"Координаційна група G7+ та Уряд України зобов’язалися створити Партнерство для відновлення та реконструкції енергетичної системи"

26 червня 2023

На Конференції з відновлення України в Лондоні члени Координаційної групи G7+ з підтримки енергетичної системи України та Уряд України зобов’язалися розвивати Партнерство з чистої енергії для підтримки сталого відновлення та реконструкції України. Про це повідомляє Урядовий портал.

Сторони констатували, що партнери G7+ доклали спільних зусиль для підтримки енергетичної системи України, надаючи значну екстрену допомогу для пом’якшення наслідків російських атак. G7+ також надала підтримку шляхом екстреного фінансування, співпрацювала з міжнародними організаціями та закликала допомогти приватний сектор.

«Ми будемо продовжувати підтримку України, яка зосереджена на стабілізації енергетичної системи та підготовці до наступної зими», - йдеться у заяві.

Координаційна група з питань енергетики G7+ в Україні була створена в листопаді 2022 року за ініціативи Міністра енергетики України Германа Галущенка та підтримки партнерів для координації та мобілізації донорів у допомозі Україні, зокрема відновленні та захисті її енергетичної інфраструктури. Членами цієї групи є: Болгарія, Канада, Чехія, Естонія, Франція, Німеччина, Італія, Японія, Латвія, Литва, Польща, Норвегія, Румунія, Словаччина, Швеція, Україна, Велика Британія, Сполучені Штати та Європейський Союз, Секретаріат Енергетичного співтовариства, Група Світового банку, ЄБРР, ПРООН.

«Минулої зими, коли росія обстрілювала українську енергетичну інфраструктуру, наші партнери показали єдність, згуртованість і щире прагнення допомогти Україні. Завдяки цій підтримці, а також сміливості і професіоналізму українських енергетиків наша енергосистема вистояла. Вдячний усім учасникам Координаційної групи за вчасну і потужну підтримку, яка дозволила нам впоратися з викликами», - зазначив Герман Галущенко.

Міністр висловив сподівання, що і подальша співпраця сприятиме відновленню та реконструкції української енергосистеми.

G7+, зокрема, зобов’язується підтримувати цілі України у побудові більш сучасної, безпечної, децентралізованої та чистішої енергетичної системи, придатної для майбутнього Net Zero та більшої інтеграції з Європою.

Також наголошується на зобов’язанні посилити координацію дипломатичних зусиль групи G7+ у сфері розвитку та торгівлі, аби збільшити інвестиції на підтримку Енергетичної стратегії України до 2050 року, майбутнього Національного енергетичного та кліматичного плану та пріоритетів національного відновлення України.



При копіюванні даної статті посилання на джерело обов'язкове: http://www.ukurier.gov.ua