Про це заявив міністр фінансів Юрій Колобов. За повідомленням інформаційно-аналітичного бюлетеня Кабінету Міністрів, глава Мінфіну підкреслив, що всі служби і профільні підрозділи міністерства працюють у нормальному режимі й забезпечують стабільність системи державних фінансів.
На думку експертів, Україна не зазнаватиме будь-яких труднощів до кінця року з виконанням своїх боргових зобов’язань. Так, згідно з даними Держказначейства, станом на 1 грудня цього року уряд виплатив у рахунок обслуговування держборгу 29,1 мільярда гривень (зокрема за внутрішнім — 20,1 мільярда гривень, за зовнішнім — 9,1 мільярда), у рахунок погашення — 65,7 мільярда гривень (зокрема за внутрішнім — 37,1 мільярда, за зовнішнім — 28,6 мільярда). Державні запозичення за цей період становили 117,3 мільярда гривень, зокрема зовнішні — 24 мільярда.
Свої зобов’язання перед Міжнародним валютним фондом (МВФ) також цього року повністю виконав Національний банк України. Загалом уряд і Нац банк у 2013-му повернули МВФ 5,625 мільярда доларів США основного боргу і заплатили 0,168 мільярда доларів відсоткових платежів.
У грудні уряду необхідно виплатити кредиторам близько 100 мільйонів доларів, що не проблема, підкреслюють експерти. Не буде, на їхню думку, істотних труднощів із погашенням зобов’язань й у 2014 році. Так, у січні 2014-го мають бути виплати в сумі, що трохи перевищує 0,4 мільярда доларів, а в лютому — майже 1 мільярд.
Усього наступного року, за оцінками аналітиків, Україні необхідно виплатити кредиторам 8,2 мільярда доларів. З них зобов’язання перед МВФ становлять 3,67 мільярда доларів.
Водночас аналітики зауважують, що виконання Україною зобов’язань перед кредиторами у 2014 році не викликатиме труднощів лише в разі залучення зовнішнього і внутрішнього фінансування. З огляду на те, що розмір держборгу України менший ніж 38 відсотків ВВП, таке фінансування можна отримати. Але це станеться в разі політичної стабільності в країні й здатності уряду виконувати свої обо в’язки. Зрозуміло, що в умовах блокування діяльності органів влади це навряд чи можливо, резюмують вони.
Відділ економіки
та державного управління «Урядового кур’єра»