Уряд вирішив, що умови кредиту, запропонованого Російською Федерацією, прийнятніші, ніж у МВФ. Росія запропонувала кредит розміром 15 мільярдів доларів США під 5% річних, а МВФ пропонував під 4%, але з невигідними додатковими умовами.
«Умовою виділення кредиту МВФ була необхідність підвищення наших комунальних тарифів на 40% у перший рік і ще на 40% у другий. Окрім того — глибока девальвація гривні, тобто просто ліквідація фіксованого курсу валюти. Уряд вирішив, що умови російського кредиту є більш прийнятними, оскільки не накладають на нашу економіку якихось обтяжень. Тому і було ухвалено рішення взяти цей кредит для модернізації економіки, підвищення соціальних стандартів і поліпшення бюджетної ситуації в країні», — заявив віце-прем’єр-міністр Юрій Бойко в ефірі одного з провідних вітчизняних телеканалів.
Він також пояснив принцип, закладений у підписаний додаток до чинного газового контракту, згідно з яким ціна природного газу для України з 1 січня становитиме 268,5 долара за тисячу кубометрів.
Ціни на нафту і нафтопродукти, від яких залежить розрахунок формули вартості газу, змінюються щоквартально, тому щоквартально розраховуватиметься і коефіцієнт, аби вартість газу становила саме озвучену суму. «Це відчутний прорив у наших відносинах, оскільки дає поштовх промисловості, дає змогу, щонайменше, зберегти тарифи. А зараз стоїть завдання щодо їхнього зменшення, поліпшення платіжного балансу країни і макроекономічних показників», — наголосив урядовець.
З нового року ціна газу для бюджетних організацій і теплокомуненерго розраховуватимуть, зважаючи на нові домовленості. Юрій Бойко також зазначив, що в доповненні до газового контракту не передбачено зобов’язання України купувати більші обсяги російського газу, повідомляє прес-служба віце-прем’єр-міністра.
Загалом 14 підписаних у Москві документів, переконаний урядовець, матимуть позитивний вплив на економіку України і відновлення добросусідських торговельно-економічних зв’язків із російськими партнерами.
«Президентом було поставлено завдання відпрацювати два напрями: ліквідувати обмеження у торговельно-економічному співробітництві, насамперед, звичайно, вирішити газове питання, що стримувало наші відносини. Друге — розпочати проекти з виробничої кооперації, передовсім у високотехнологічних галузях, що дало б поштовх розвитку промисловості й всієї економіки країни», — сказав віце-прем’єр.
Найважливішими врегульованими питаннями Юрій Бойко вважає скасування обмежень у торговельно-економічному співробітництві (спецмита, недопуску за сертифікатами, профілі ризику, квотування, усього майже 40 обмежень) та, безумовно, газове питання.
Важливим досягненням 6-го засідання Українсько-російської міждержавної комісії стало й підписання низки документів, спрямованих на розвиток виробничої кооперації двох країн. «За напрямом виробничої кооперації ми підписали чотири важливих документи. Перший — це співробітництво в авіації щодо виробництва майже 80 літаків у найближчі 10 років. Сумарний оборот приблизно п’ять мільярдів гривень щороку, і відповідно — близько 40—50 тисяч робочих місць у суміжних галузях, бо авіабудування, як локомотив, тягне за собою галузі, які є для нього постачальниками продукції», — зазначив віце-прем’єр-міністр.
А кооперація у суднобудуванні сприятиме розвитку українських суднобудівних заводів і регіону їхнього розташування. Російська Федерація зараз освоює арктичний шельф, і сторони домовилися, що газовози для цього шельфу будуватимуть у Миколаєві. Сума контракту сягатиме близько 4 мільярдів доларів до 2020 року.
Важливим є й документ про спільні проекти у космічній галузі, який буде реалізовувати СП на базі українського дніпропетровського комплексу та російського КБ ім. Корольова.
Юрій Бойко також коротко торкнувся підсумків державного візиту Президента до Китаю: «Ми отримали інвестиції з Китайської Народної Республіки, підписали 15 документів, згідно з якими в Україну зайде приблизно 30 мільярдів доларів у вигляді кредитів, інвестицій, державно-приватного партнерства».
Відділ новин
«Урядового кур’єра»