"Лауреати Національної премії імені Тараса Шевченка: культура і єдність сильніші за метал"

11 березня 2015

У день 201-ї річниці від дня народження Великого Кобзаря Президент Петро Порошенко вручив Національну премію України імені Тараса Шевченка 2015 року. Її лауреатами стали поет Юрій Буряк — за книжку поезій «Не мертве море», художник Микола Компанець — за мистецький цикл «Земля моїх батьків» та ілюстрації до творів Миколи Гоголя, письменник Костянтин Москалець — за книгу літературної критики та есеїстики «Сполохи», а також актор Петро Панчук — за втілення образу Тараса Шевченка на вітчизняній театральній сцені.

Глава держави відзначив вагомий внесок цьогорічних лауреатів у розвиток та популяризацію національної культури, її інтеграцію у європейський культурний простір: «Гідність, мужність і жертовність — ці одвічні національні чесноти притаманні героям літературних і мистецьких творів, автори яких отримують сьогодні високе визнання й високу нагороду».

Глава держави наголосив, що слово Великого Тараса надає нинішнім українцям натхнення та підтримку. «Під час Революції гідності теж постало Шевченкове Слово. «Борітеся — поборете! Вам Бог помагає!» — лунало над Майданом. Ця настанова звучить і сьогодні, коли здійснюється воєнна агресія проти нашої держави», — цитує слова Петра Порошенка прес-служба Президента.

Президент на підтримку ініціативи радіомарафону «Шевченко мобілізує» прочитав вірш Кобзаря «Молитва». «Російські спецслужби без упину працюють над дестабілізацією обстановки в Україні, щоб зовнішню агресію посилити потужною внутрішньою дестабілізацією, розбратом, сваркою. Тому цей Тарасів вірш є для нас дороговказом, тому і прошу щодня Всевишнього послати нам єдність, і ті самі братолюбіє та єдиномисліє», — сказав Петро Порошенко. Президент упевнений, що українці переможуть із мудрими Шевченковими словами.

Глава держави висловив переконання, що для дієвої боротьби з агресором і утвердження незалежності необхідно виробити ефективну модель культурної політики. «Саме культура стане найпершою гарантією єдності України, буде нашою зброєю у протистоянні спробам розмивання національної ідентичності», — впевнений він.

І добре, що зараз культура виходить із музеїв і майстерень на площі і в окопи. «Новітню українську культуру творять «мистецькі сотні» й активісти в соціальних мережах — нове явище, яке на сьогодні дуже чітко відображає процеси, які відбуваються в країні. Дуже важливо, щоб ми побачили і підтримали їх», — сказав Президент.

Петро Порошенко висловив переконання, що сучасна культурна політика стане і зброєю для перемоги над ворогом, й інструментом реформ, адже недарма її включено важливим розділом до Стратегії сталого розвитку «Україна-2020».

Відділ новин
«Урядового кур’єра»



При копіюванні даної статті посилання на джерело обов'язкове: http://www.ukurier.gov.ua