"Літні школи здружують молодь"

Микола ШОТ
22 липня 2016

Тернопільський державний медичний університет імені Івана Горбачевського нинішнього липня знову відчинив двері Міжнародних літніх шкіл. Цього разу місцем зустрічі молоді різних країн став університетський навчально-оздоровчий комплекс «Червона калина», що розташований за 25 кілометрів від обласного центру в мальовничому куточку краю. Змістовно та цікаво провести час, набратися яскравих вражень, здобути нові знання та навички приїхали студенти університетів канадського міста Едмонтон і столиці Німеччини  Берліна, Тбіліського медуніверситету (Грузія). Певна річ, вітали й численну делегацію спудеїв з вишів польських Любліна, Слупська та Білої Підляськи. Українських студентів, крім тернополян, представляють ще харків’яни. Примітно, що разом з юнаками й дівчатами в літніх школах беруть участь і викладачі університету Мюррея з американського штату Кентуккі.

Майбутні медики підготували для знайомства танцювальний флешмоб. Фото надане автором

На переконання ректора Тернопільського медуніверситету професора Михайла Корди, літні школи вирізняються цікавим і креативним підходом до організації, душевним ставленням до кожного їхнього учасника. А ще такі студії — чудова нагода впровадження неофіційної дипломатії, яка допомагає популяризації Тернопілля та України на міжнародному рівні.

Під час урочистого відкриття Міжнародних літніх шкіл тернопільські студенти репрезентували своїм ровесникам потенціал Української держави в різних галузях, ознайомлювали з найбільшими та найцікавішими містами. Звісно, з особливою любов’ю представили рідний Тернопіль та університет. Не могли не зупинитися також на темі боротьби багатьох поколінь нашого народу за незалежність України. Інформували й про видатних діячів науки. Безперечно, розповіли про народні традиції та обряди.

А ще майбутні тернопільські медики підготували танцювальний флешмоб на попурі сучасних українських пісень, відтак організували мистецьке шоу та парад традиційного українського вбрання. Відкрили й етнографічну виставку вишиванок, старожитностей, предметів народного побуту. Організатор цієї експозиції викладач медуніверситету Орися Смачило провела майстер-клас з виготовлення ляльки-мотанки-травниці.

Попереду в юнаків та дівчат сплав річкою Дністер, тренінги та змагання «Медицина невідкладних станів. Робота в команді».

І як уже засвідчує досвід, Міжнародні літні школи мають ще одне величезне значення — здружують їх учасників на тривалий час, а може, й на все життя.   



При копіюванні даної статті посилання на джерело обов'язкове: http://www.ukurier.gov.ua