"Луганщина прагне жити європейськими надіями"

Олена ОСОБОВА
17 травня 2017

Змістовне наповнення Днів Європи особливо відчуває молоде покоління українців. Фото автора

Прапори Євросоюзу та України під час святкування Днів Європи (їх відзначення триває майже тиждень) у Сєверодонецьку піднімали разом голова облдержадміністрації Юрій Гарбуз, учасник антитерористичної операції військовослужбовець 93-ї окремої механізованої бригади Олександр Христиченко, переможець всеукраїнської студентської олімпіади за фахом «Хімія» Василь Смалій та лауреат всеукраїнських і міжнародних співочих конкурсів Ганна Зубова.

Свято зібрало чи не все місто. Особливо багато було молоді. Саме її життя змінюється: відкривається дедалі більше можливостей відвідати Європу, зростає число програм обміну, які дають змогу вивчати досвід активізації громадянського суспільства. Та й удома, на Луганщині, основну допомогу жителям надають або міжнародні організації Євросоюзу, або самі країни-члени. Тільки від ПРООН на території області працює 8 програм, крім того, діють Норвезька й Данська ради у справах біженців, Міжнародний комітет Червоного Хреста.

«Луганщина за останні роки стала ближчою до Євросоюзу: показники взаємовигідної торгівлі із країнами-членами постійно зростають. І це допомагає промисловості нашого краю адаптуватися після закриття традиційних ринків у Російській Федерації, переорієнтуватися на європейські ринки збуту», — підкреслює перший заступник голови Луганської ОДА Роман Власенко.

За його словами, представники місцевої влади вивчають досвід європейських країн і в плані державного будівництва, передусім у питаннях децентралізації. У лютому з цієї тематики ПРООН організувала поїздку 20 керівників і представників різних департаментів облдержадміністрації до Польщі.

«Багато з того, що ми там побачили, починаємо впроваджувати в себе в області, — розповідає Роман Власенко. — По-перше, організовуємо на обласному рівні моніторинг споживання енергоресурсів на підприємствах і в установах обласного рівня. Це дасть змогу в подальшому проаналізувати, де найскладніша ситуація, які потрібні зусилля, щоб досягти максимального ефекту. По-друге, з досвіду європейських колег намагаємося всіляко підтримувати малий і середній бізнес. І ми привезли спеціальні довідники для школярів з навчання основ бізнесу. Тепер плануємо запровадити в середніх школах спеціальний курс «Ініціативна молодь». Наші польські колеги спеціально для України розробили програму, яка дає змогу орієнтувати школярів на заняття бізнесом. Якщо раніше характерною була позиція, мовляв, «мій тато працював на шахті, і я піду в шахтарі» або «моя мати працювала на фабриці, і я піду туди працювати», то нині хочемо це змінити. Дітям потрібно прищеплювати розуміння, що бізнес — це потрібно, важливо, це гроші, які дають незалежність. Так намагаємося сформувати в перспективі середній клас, не схильний до провокацій і пропаганди супротивника».

Завершилися урочисті заходи до Днів Європи в Сєверодонецьку флешмобом і велопробігом, учасниками якого стала переважно молодь, школярі. 



При копіюванні даної статті посилання на джерело обов'язкове: http://www.ukurier.gov.ua