" «Мак пам’яті» змушує не забувати уроків історії"

Катерина МАЦЕГОРА
5 травня 2017

Незабаром українці відзначатимуть День пам’яті та примирення і 72-гу річницю перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. За тиждень до цієї дати віце-прем’єр-міністр Павло Розенко провів засідання організаційного комітету, щоб обговорити та організувати підготовчі кроки. Цей захід відбувався за участі міністра культури Євгена Нищука і голови Інституту національної пам’яті Володимира В’ятровича. Разом із ними учасники оргкомітету обговорили ідейне та змістове наповнення заходів з відзначення двох дат. Посадовці домовилися, що символами цьогорічних заходів будуть уже усталений «Мак пам’яті» й гасло «Пам’ятаємо. Перемагаємо».

До речі, крім традиційних урочистих заходів за участю перших осіб держави, 8 травня планують відкриття фотодокументальної виставки. Її приурочать внеску українського народу в боротьбу з нацизмом — «УПА: відповідь нескореного народу». 9 травня за участю представників релігійних громад Києва відбудеться поминальне богослужіння «Героям слава! Пам’ять живе» та молебень за мир в Україні. Згідно з рішенням уряду, до 5 травня відбудеться підвищення розмірів виплати щорічної разової грошової допомоги — в середньому на 26%. Під час роботи оргкомітету Павло Розенко доручив Міністерству соціальної політики забезпечити вчасну і в повному обсязі виплату цієї підвищеної разової допомоги учасникам війни, членам сімей загиблих і дружинам (чоловікам) померлих інвалідів війни, учасників бойових дій, учасників війни і жертв нацистських переслідувань.

Живим свідкам тієї страшної пори суспільство заборгувало чимало уваги. Фото Володимира ЗAЇКИ

Порядок виплати разової грошової допомоги до 5 травня 2017 року чітко прописано в постанові Кабінету Міністрів від 5 квітня 2017 року №223. Інвалідам війни й колишнім малолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилося 14 років) в’язням концентраційних таборів, гетто та інших місць примусового тримання, визнаним особами з інвалідністю від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин I групи виплачуватимуть 3500 гривень; II групи — 3100 гривень; III групи — 2700 гривень. Учасники бойових дій та колишні неповнолітні, яким на момент ув’язнення не виповнилося 18 років, а ще в’язні концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, діти, які народилися в зазначених місцях примусового тримання їхніх батьків, отримають 1200 гривень; особи, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, — 3500 гривень.

Для членів сімей загиблих і дружин (чоловіків) померлих інвалідів війни, дружинам (чоловікам) померлих учасників бойових дій, учасників війни та жертв нацистських переслідувань, визнаних за життя особами з інвалідністю від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин, які не одружилися вдруге, передбачено суму 600 гривень; для учасників війни та колишніх в’язнів концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, осіб, яких було вивезено на примусові роботи, дітей партизанів, підпільників, інших учасників боротьби з націонал-соціалістським режимом у тилу ворога — по 500 гривень.

Як повідомляє прес-служба віце-прем’єр-міністра, під час засідання оргкомітету Павло Розенко порушував питання безпеки проведення заходів. Присутні на зібранні представники Національної поліції та Служби безпеки запевнили урядовця, що вживають усіх необхідних заходів і що їм вдасться запобігти провокаціям і спробам розхитати ситуацію в країні.



При копіюванні даної статті посилання на джерело обов'язкове: http://www.ukurier.gov.ua