"Міноборони просить більше коштів"

5 жовтня 2016

Проектом Державного бюджету на наступний рік безпосередньо Міністерству оборони передбачено надати 64 мільярди гривень, що становить близько 2,5% ВВП. Ця сума майже на 12 мільярдів гривень, або на 23%, перевищує торішні показники. Крім того, згаданий документ передбачає ще й надання оборонному відомству держгарантій на суму чотири мільярди гривень.

«Близько 11,5 мільярда гривень із нового оборонного бюджету заплановано розподілити на розвиток озброєння та військової техніки, та орієнтовно три мільярди на підготовку Збройних сил», — оголосив на брифінгу речник Міністерства оборони Дмитро Гуцуляк.

Ці кошти спрямують на харчування вояків, медичне й санаторне забезпечення, оплату комунальних послуг та енергоносіїв з урахуванням підвищення тарифів, виплату грошового забезпечення, заробітної плати та одноразової грошової допомоги, будівництво й придбання житла.

Однак є статті витрат, які потребують додаткового фінансування. Йдеться про створення запасів пально-мастильних матеріалів, речового майна, продовольства, боєприпасів, відновлення потенціалу Військово-Морських сил, відбудову та нарощування аеродромної мережі ЗСУ та полігонної бази для підготовки військ, ремонт озброєння та військової техніки, зміну системи підготовки та навчання військ за стандартами НАТО, облаштування й поновлення інфраструктури сформованих військових частин.

«Вирішення цих та інших проблемних питань передбачено в бюджетному запиті Міністерства оборони на 2017 рік, який становить 108 мільярдів гривень», — цитує УНІАН слова речника оборонного відомства.

До приємних новин належить і звістка про забезпечення вояків сухими пайками нового зразка. «Нововведення не потребують додаткового фінансування із держбюджету: на закупівлю нових сухпайків цього року ми знайшли кошти з бюджету шляхом перерозподілу, а в пропозиціях до бюджету-2017 передбачили та врахували цю статтю витрат», — наголошує очільник оборонного відомства Степан Полторак. Невдовзі Міноборони розпочне закупівлю таких наборів.

Норми й технічні умови розроблено передусім задля поліпшення якості харчування воїнів у зоні АТО, які в польових умовах не мають змоги готувати гарячу їжу. Урядова постанова передбачає нову норму харчування №15, — добовий польовий набір продуктів із калорійністю 3500 ккал, що є поліпшеною альтернативою нинішнього сухпайка. До порційної триразової видачі передбачено додаткову пляшковану воду — півлітра на кожен раціон. Для учасників АТО задокументовано посилений раціон зі збільшенням калорійності на 600 ккал.

До раціону також включено сухофрукти, шоколад, каву, повідомляє прес-служба Міноборони. Вперше передбачено ретор-пакет та безполуменевий нагрівач їжі, завдяки чому військовослужбовці будуть забезпечені першими та другими стравами без термічної обробки.

Михайло ЮРЧЕНКО
для «Урядового кур’єра»



При копіюванні даної статті посилання на джерело обов'язкове: http://www.ukurier.gov.ua