"Митрополита Дніпропетровського і Павлоградського Іринея привітали з 20-річчям архієрейського служіння"

7 жовтня 2013

«Відродження духовності – це основа відродження країни. 1025 років тому Хрещення Київської Русі відіграло визначну роль у подальшому політичному, соціально-економічному та культурному розвитку Української держави. Сьогодні відродження духовності надає нового імпульсу для розвитку українського суспільства», – сказав Віце-прем’єр-міністр Олександр Вілкул під час урочистостей з нагоди 1025-річчя Хрещення Київської Русі та 20-річчя архієрейського служіння Митрополита Дніпропетровського і Павлоградського Іринея.

Олександр Вілкул зазначив, що збереження та примноження національного духовного і культурного надбання неможливе без подвижників, які справою свого життя зробили служіння людям і країні. Один з таких подвижників - Митрополит Дніпропетровський і Павлоградський Іриней. За 20 років його служіння в Дніпропетровській єпархії було відроджено 350 парафій та 5 монастирів, відкрито понад 120 недільних шкіл, створена система допомоги малозабезпеченим.

«На Дніпропетровщині зберігаються та розвиваються тисячолітні традиції православ’я, відроджуються релігійні пам’ятки, зводяться нові храми. У 2010 році Дніпропетровську область вперше відвідав Патріарх Московський та всієї Русі Кирил. Напередодні 1025-річчя Хрещення Русі Дніпропетровська міська рада від імені жителів міста відзначила внесок Митрополита Дніпропетровського і Павлоградського Іринея у духовний розвиток регіону і присвоїла йому звання «Почесний громадянин міста Дніпропетровська», - сказав Віце-прем’єр.

У Дніпропетровській області активно розвиваються всі три єпархії Української православної церкви (УПЦ) – Дніпропетровська, Криворізька та Дніпродзержинська.  Під час заходу представники духовенства подякували Олександру Вілкулу за підтримку проектів розвитку духовності.

«Будівництво нових храмів і реставрація стародавніх святинь є важливою складовою розвитку регіону та країни, самоідентифікації нас як українців. Собори, церкви, культурні пам’ятки – це душа України. Доки жива душа – живий і народ», - сказав Олександр Вілкул.

Зокрема, у Дніпродзержинську тривають роботи зі створення Духовно-просвітницького комплексу Дніпродзержинської єпархії УПЦ, яка є наймолодшою із трьох єпархій на Дніпропетровщині. Комплекс будується винятково на кошти меценатів. Важливою складовою цього центру духовного відродження є архітектурно-скульптурна композиція «Голгофа» на Соборній площі, з 9-метровою статуєю Христа Спасителя. Композицію відкрили в вересні цього року в рамках святкування 1025-річчя Хрещення Русі.

Також, у вересні цього року, на день міста Дніпропетровська відбулося відкриття храму на честь Собору Святого Іоанна Хрестителя.

Наразі у місті Новомосковськ триває наймасштабніша в Україні та Європі комплексна реставрація дерев’яної пам’ятки архітектури XVIII століття – Свято-Троїцького кафедрального собору. В травні, після завершення капітальної реконструкції, відбулося урочисте відкриття Присоборної площі храму.

Продовжуються ремонтно-реставраційні роботи з відродження найдавнішого Свято-Успенського собору в Дніпропетровську – першого кафедрального храму міста.

Зусиллями Митрополита Іринея на Дніпропетровщині створена дієва система допомоги малозабезпеченим. Дніпропетровська єпархія УПЦ опікується 12 дитячими будинками, 2 будинками престарілих, 6 виправними закладами та 15 іншими соціальними установами. При храмах реалізуються проекти профілактики нарко- та алкогольної залежності. На підприємствах, у військових частинах, лікарнях, місцях позбавлення волі проводяться зустрічі на духовно-просвітницькі теми.

«1025-річчя Хрещення Київської Русі – це свято, яке є символом соборності, моральності, духовної єдності та толерантності українців. І саме ці принципи мають стати орієнтиром для подальшого руху держави і суспільства», – сказав Олександр Вілкул. 



При копіюванні даної статті посилання на джерело обов'язкове: http://www.ukurier.gov.ua