"МВФ влаштовує перебіг наших реформ"

8 листопада 2016

Актуальні питання порядку денного співпраці України та Міжнародного валютного фонду, перебіг бюджетного процесу, підвищення мінімальної заробітної плати в Україні, урядові плани щодо подальших реформ обговорив Прем’єр-міністр Володимир Гройсман із керівником місії Європейського департаменту МВФ Рон ван Руденом.

«Уряд і я як Прем’єр-міністр вважаємо пріоритетною нашу співпрацю з Міжнародним валютним фондом, виконання спільної програми насамперед для того, щоб ситуація у нашій країні змінювалася, а ми могли забезпечити необхідні структурні реформи», — підкреслив Прем’єр.

За півроку відтоді, як чинний уряду розпочав працювати, йому вдалося досягти певного прогресу. До позитиву Прем’єр відносить дерегуляцію на енергетичному та фармакологічному ринках, початок реформи державної служби, продовження децентралізації та передачу повноважень на місця, боротьбу з корупцією, особливо в контексті електронного декларування.

Сьогодні перед урядом поставлено нові амбітні завдання: проведення справедливої земельної реформи, створення адекватної та ефективної пенсійної системи, проведення масштабної відкритої та публічної приватизації.

«Ми у процесі, але для нас процес важливий, коли ми маємо дійти до результату», — цитує слова Володимира Гройсмана департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабміну.

Європейські партнери дізналися, що нині в Україні на фінішну пряму вийшов бюджетний процес: уряд передав до Верховної Ради доопрацьований проект Державного бюджету на 2017 рік до другого читання. В уряді розраховують, що мало не вперше  в новітній історії кошторис країни буде ухвалено вчасно.

Не міг не сказати Володимир Гройсман і про підвищення вдвічі з Нового року мінімальної заробітної плати. Рішення ухвалено після професійних  і детальних розрахунків та відповідає реальній ситуації у країні. Тим більше, що мінімум у 3200 гривень відповідає вартості споживчого кошика, раніше затвердженого   урядом.

Такі зміни, на переконання Прем’єра, не тиснутимуть на різні сектори економіки й не спричинять зростання інфляції. Навпаки, маємо справу  зі справедливою оцінкою праці українців і детінізацією економіки.

Своєю чергою, керівник місії Рон ван Руден привітав уряд із позитивним рішенням Ради директорів МВФ про надання третього траншу в 1 мільярд доларів. Воно стало хорошим і багатообіцяючим початком роботи чинного уряду.

Позитивно він поставився й до запровадження ринкової ціни на газ в Україні, скорочення переліку професій, які дають право на ранній вихід на пенсію, та впровадження системи електронного декларування. Останнє стало вагомим кроком у підвищенні рівня прозорості й продовженні боротьби з корупцією.

За дорученням Прем’єра, профільні міністерства й відомства розробили докладний план заходів для виконання відповідних зобов’язань України перед МВФ.

«Я хочу інституційно поліпшити оперування нашим планом, щоб робота була системнішою, — наголосив він. — Наша команда налаштована на плідну співпрацю, тож переконаний, що за результатами вашої місії ми зможемо чітко визначити наші подальші спільні кроки».

Михайло ЮРЧЕНКО
для «Урядового кур’єра»



При копіюванні даної статті посилання на джерело обов'язкове: http://www.ukurier.gov.ua