"На Черкащині порівняно з минулим роком зросла кількість ДТП, у яких винні п’яні водії"

Роман КИРЕЙ
25 листопада 2016

Один із жителів Черкас відсвяткував свій день народження з пляшкою горілки за кермом. Добре хильнувши, він навіть не помітив авто, що рухалося попереду. На щастя, постраждала тільки легкова машина, на яку наїхав. Як розповіла речниця Управління патрульної поліції Черкас Зоя Вовк, на місці пригоди патрульні з’ясували, що винуватець аварії мав усі ознаки алкогольного сп’яніння. Водночас у нього не було при собі водійського посвідчення та страхового поліса, а перевірити вміст алкоголю він навідріз відмовився. Потім почав розпивати пляшку горілки безпосередньо в присутності патрульних. Тепер на горе-водія очікує відповідальність за кількома статтями — скоєння ДТП, керування в нетверезому стані, без документів та дрібне хуліганство.

Такі випадки, попри заборони, стали мало не звичним явищем.

Ось одне з повідомлень: на перехресті вулиць Смілянської та Оборонної в Черкасах сталася ДТП. П’яний водій вантажівки перевищив швидкість і не встиг загальмувати на світлофорі. І протаранив легковик. Гальмівний шлях вантажного «Вольво» становив понад 30 метрів. Як з’ясували патрульні, винуватець аварії був напідпитку. Норму алкоголю було перевищено вдесятеро. Постраждалих, на щастя, немає, але водій відповідатиме за двома статтями: порушення правил дорожнього руху і керування автомобілем у нетверезому стані. 

Та не всі подібні пригоди завершуються щасливо. Цього року на Черкащині сталося 707 ДТП із потерпілими. Причиною аварій у 18% усіх ДТП в області стало керування у нетверезому стані. Такі цифри назвав заступник начальника відділу безпеки дорожнього руху Управління превентивної діяльності ГУ НП в Черкаській області Олег Єргаков. За його словами, кількість ДТП в області порівняно з минулим роком зросла майже на 19%. Загиблих у цих ДТП — 91, що на чверть більше, ніж торік, травмованих — 929 (на 21% більше). За критерієм аналізу аварійності (кількість загиблих на 100 ДТП) у Черкаській області цей показник становить 12, тоді як для європейських країн середній показник — 2-4 загиблих на 100 ДТП.

— З 2013 року аварійність на дорогах зростає. Найболючіша проблема в області — керування транспортом у нетверезому стані. Це дуже великі цифри. Для порівняння: у 2003—2004 роках цей показник становив приблизно 4%, — наголосив поліцейський. — На жаль, цю ситуацію нині не можуть переломити навіть нове підвищенння штрафів за подібні порушення (від 10 тисяч гривень) та позбавлення права керування на рік. Суспільство досі не розуміє, що керування у нетверезому стані призводить до сумних наслідків.

Так, загиблих на українських дорогах значно більше, ніж у Європі. Там поважають Правила дорожнього руху, а в нас — далеко не всі.

Придивіться до наших водіїв. Вони часто не користуються ременями безпеки, розмовляють під час руху по мобільних телефонах, пішоходи переходять дорогу в невстановлених місцях. Так, подумати є над чим. 



При копіюванні даної статті посилання на джерело обов'язкове: http://www.ukurier.gov.ua