Незадовільною назвав прокурор Луганської області Володимир Янко роботу оперативних підрозділів. І навів приклад: за вісім місяців у краї встигли вирубати 118 тисяч 362 куби лісу. За словами посадовця, «це буде предметом перевірки як для Національної поліції, так і для Служби безпеки». Бо у степах краю ліси мають особливе значення — то зелені легені Донбасу. У кожного регіону є свої символи корупції. Але дедалі більше таким символом не лише для Західної України, а й для сходу стає ліс — точніше, його вирубка. Незадовільною, за оцінкою обласного прокурора, названо й роботу оперативних підрозділів з викриття актуальних корупційних правопорушень.
«До суду ми спрямували 67 кримінальних проваджень стосовно корупційних правопорушень, що втричі більше, ніж торік. Проте в залишку ще 215 проваджень, які не знайшли свого логічного завершення. Виникає запитання: чому ми реєструємо такі провадження, виявляємо корупціонерів за допомогою громадськості, але не завершуємо досудове розслідування і не скеровуємо до суду?» — звернувся він до учасників координаційної наради керівників правоохоронних органів регіону.
Ще одна проблема — невиявлення резонансних корупційних правопорушень, насамперед учинених організованими злочинними групами з корумпованими зв’язками в органах влади, у правоохоронних органах.
«Є такі факти, тому що жоден корупціонер без прикриття в правоохоронних органах, без підтримки органів влади не здійснюватиме корупційних вчинків. Тому наше завдання — очищатися від таких людей», — підкреслив прокурор.
Володимир Янко наголосив, що пріоритетом у діяльності правоохоронних органів є захист прав і свобод громадян від злочинних посягань, розкриття злочинів проти засад національної та громадської безпеки. Крім того, актуальні й питання протидії незаконному переміщенню через кордон та лінію розмежування з тимчасово окупованою територією товарно-матеріальних цінностей, зброї та вибухових речовин, використання бюджетних коштів на відновлення регіону.