Донецька міська рада затвердила і починає впроваджувати в життя програму «Про розвиток шкільного спорту в 2014 році».
Аби розвивати й популяризувати серед підростаючих донеччан активний і здоровий спосіб життя, передбачено виконати довжелезну низку різноманітних заходів. Приміром, є намір значно частіше проводити шкільні спортивні змагання і прищеплювати їх малим учасникам дух здорового суперництва. Також «батьки міста» планують зробити безкоштовним доступ на окремі спортивні об’єкти батьків і дітей у вихідні дні. А ось на реалізацію згаданої програми таки вирішили розщедритися — аби активізувати спортивно-масовий та фізкультурно-оздоровчий рух, із міського бюджету в наступному році виділять 1,5 мільйона гривень.
А оздоровлювати й залучати до фізкультури є кого. Медики вже давно б’ють на сполох: у Донецьку понад 30 тисяч школярів перебувають на диспансерному обліку в лікувально-профілактичних закладах, а спортивні секції відвідують усього 22% учнів місцевих шкіл. «Колись перед початком фізкультури школярі отримували вказівку від вчителя розрахуватися на перший-другий, а нині ситуація така, що іноді, складається враження, доводиться рахувати їх на перший-третій, — невесело розповідає «УК» Оксана Леонідівна, учитель фізкультури однієї зі шкіл Донецька. — Чому так? Та тому, що сьогодні тільки третина учнів здатні виконати спортивні нормативи, передбачені для дітей цього віку. Їй-бо, буває шкода на них дивитися, коли вони безсило теліпаються на турніку, канаті чи з розгону сідають верхи на гімнастичного «коня»…
Плануючи залучати школярів до активного заняття спортом, керівники міста вирішили відмовитися від попередньої невтішної практики використання певних спортивних об’єктів. «Ще тільки розробляючи програму розвитку шкільного спорту, ми вже тоді вирішили: жоден шкільний спортивний зал відтепер не буде здаватися в оренду з 14-ї до 18-ї години, оскільки там будуть займатися виключно школярі», — пообіцяв заступник Донецького міського голови, начальник міського управління освіти Валентин Лактіонов.
Також планується істотно збільшити кількість згаданих об’єктів — лише в першому півріччі 2014-го є намір збудувати понад півсотні тренажерних залів та майданчиків у школах всіх районів обласного центру. А щоб координувати подальший розвиток шкільного спорту, довелося вдатися навіть до створення нового громадського структурного підрозділу при управлінні освіти Донецької міськради, адже тут діятиме міський шкільний спортивний клуб.