"На Полтавщині досягли перших позитивних результатів у реформуванні профтехосвіти"

Олександр ДАНИЛЕЦЬ
15 квiтня 2017

Попит на робітничі професії дедалі зростає по всій країні. Фото з сайту typical.if.ua

Проблема забезпечення кваліфікованими робітничими кадрами підприємств набуває дедалі більшої гостроти не лише на Полтавщині. Якщо не вжити кардинальних заходів, через кілька років багато вітчизняних заводів просто зупиняться. Тож треба не лише готувати робітників потрібних спеціальностей, а й підвищувати статус таких професій.

На Полтавщині реформування профтехосвіти розпочали зі створення торік у травні профільної регіональної ради (стейкхолдерів). Вона поставила собі за мету координувати діяльність зацікавлених органів та організацій у галузі професійної освіти, замовників робітничих кадрів щодо визначення регіонального замовлення на підготовку кадрів, модернізацію мережі професійно-технічних навчальних закладів на період до 2018 року. І вже дечого досягла.

Першою ластівкою стало створення із двох ПТНЗ Горішніх Плавнів вищого професійного гірничо-будівельного училища. Від часу його створення не минуло й півроку, а економічний ефект від скорочення штату сягнув 700 тисяч гривень. Надалі стоїть питання проведення термомодернізації, закриття малокомплектних груп і створення більших, що також здешевить вартість підготовки одного учня ПТНЗ. Про це на щотижневій апаратній нараді у Полтавській облдержадміністрації повідомила директор департаменту освіти і науки Олена Харченко.

Зміни відбулися й у Кременчуці, де з трьох навчальних закладів створили Регіональний центр професійно-технічної освіти №1. Завдяки цьому заощадили бюджетних коштів на понад мільйон гривень. На завершальному етапі створення такого самого центру в Зінькові. Він тут запрацює з нового навчального року. Нині департамент освіти і науки розглядає питання об’єднання ПТНЗ №53 у Войнисі Лубенського району і Міжрегіонального центру професійної підготовки звільнених у запас військовослужбовців, що в Хоролі. Що більший навчальний заклад, то затребуваніші там професії на ринку праці, то більше взаємозв’язків закладу з підприємствами області.

Окрім модернізації мережі навчальних закладів, на яку цьогоріч обласна рада вперше спрямувала понад 1,5 мільйона гривень, реформа включає оновлення їх матеріально-технічної бази. За останні три роки на Полтавщині стабілізувався контингент учнів ПТНЗ, їх нині 10 тисяч. 



При копіюванні даної статті посилання на джерело обов'язкове: http://www.ukurier.gov.ua