"На Тернопільщині відкрили бізнес-інкубатор"

Микола ШОТ
13 березня 2018

Андрій Павлюк — молодий пасічник із Чортківського району. Каже, ще зі шкільних літ був переконаний: треба ефективно працювати на рідній землі, а не шукати роботу по закордонню. Напрямом його підприємництва стало бджільництво. Коли почув, що в Тернополі мають відкрити перший регіональний бізнес-інкубатор, запропонував свій проект. І став переможцем за результатами конкурсного добору на участь у бізнес-інкубаторі. А разом із ним — іще 16 осіб. Вони, за словами директора департаменту економічного розвитку та торгівлі Тернопільської ОДА Галини Воляник, свої плани втілюватимуть у різних галузях господарювання. Ідеться, зокрема, про створення ІТ-продуктів, агрокооперативів і фермерських господарств, оброблення й розпилення природного каменю, комплекс оздоровлення бджолопродуктами тощо. Але підприємці-початківці потребують різнобічної підтримки. І її вони отримають у нещодавно відкритому на базі обласного центру зайнятості регіональному бізнес-інкубаторі.

Влада області активно працює над створенням інфраструктури підтримки підприємництва. Спільно з іноземними партнерами відкрито центри підтримки підприємництва на базі ОДА, а також Кременецької, Бережанської та Чортківської РДА. Лише цього року вони надали послуги 530 підприємцям.

Підприємці Тернопільщини очікують від бізнес-інкубаторів всебічної підтримки. Фото з сайту 0352.ua

Торік в області зареєструвалися майже п’ять тисяч фізичних осіб-підприємців. Громадська організація «Центр стратегічного розвитку та реформ» впроваджувала проект розробки дорожньої карти в розвитку малого та середнього бізнесу для ветеранів АТО. Голова організації доктор економічних наук Олена Сороківська каже, що багато з них хочуть розвивати власний бізнес, мають ідеї, бізнес-плани. Щоб розпочати справу, крім фінансових ресурсів, їм необхідна також інформаційна та юридична підтримка.

Директор обласного центру зайнятості Василь Олещук запевнив, що впродовж березня й квітня бізнес-інкубатори запрацюють у кожному районі. А очільник області Степан Барна зауважує, що влада зацікавлена, аби подібні структури були створені в усіх об’єднаних територіальних громадах.

Також облдержадміністрація прагне, щоб бізнес відчув і державну фінансову підтримку. У лютому Тернопільська ОДА та Німецько-Український фонд підписали меморандум про співпрацю щодо фінансування й розвитку малого та середнього підприємництва в області. Це дасть бізнесу можливість сплачувати лише 7,5% кредитних коштів. Діє й обласна програма підтримки малого та середнього бізнесу, що передбачає мільйон гривень для розвитку підприємництва краю.

Найближчим часом на Тернопіллі запрацює Агенція регіонального розвитку, що стане координатором центрів підтримки підприємництва.



При копіюванні даної статті посилання на джерело обов'язкове: http://www.ukurier.gov.ua