Днями міжшкільний пункт навчання української мови в польській столиці, який є одним з найактивніших місць з вивчення й підтримання української культури, відзначив 10-річчя існування.
«Дуже важливо, що українська суботня школа у Варшаві функціонує, і добре, що це вже десятий ювілей. За десять років школа показала, наскільки вона розвинулася, і вже випускники вчать молоде покоління зберігати українську мову, традиції й культуру. Сподіваємося, що це не тільки примножить українство в Польщі, а й поширить знання про Україну серед польського суспільства, що сприятиме нашому спільному розумінню одне одного», — зазначив, коментуючи подію, посол України в Польщі Андрій Дещиця, повідомляє Укрінформ.
А голова Об’єднання українців у Польщі Петро Тима подякував батькам за активність і рішучість у тому, щоб їхні діти не забували мову предків. Він зауважив, що десятиріччя школи збігається з 60-річчям діяльності організованого життя української громади Польщі.
«Діти до школи приходять з великим бажанням знати рідну мову, — підтверджує вчитель української мови Марія Яременко. — Спершу дітей було понад 60, а нині 130, і день у день дедалі більше охочих приєднується до нашого кола».
Проте зародження пункту вивчення мови було непростим: його доводилося переводити з однієї школи до іншої. За словами вчителів, школа все ще стикається з різноманітними проблемами. Зокрема одна з них — застарілі підручники з української мови, які видавали ще 2002 року.
«Було б дуже добре, якби міністерство освіти Польщі звернуло увагу на національну меншину і надало нам кошти на друкування підручників», — мріють педагоги. Вітання цього дня звучало і від керівництва варшавської школи №221, при якій розташований міжшкільний пункт навчання української мови, місцевої влади, греко-католицького духовенства, представників української громади.
Урочистості продовжилися виступом учнів: вони декламували вірші й співали, показували навички з бойового гопака.
Ганна РОМАШКО
для «Урядового кур’єра»