"Наші студенти попрактикували в 4G"

Оксана ГОЛОВКО
8 грудня 2016

Компанія Huawei — світовий лідер у сфері інформаційно-комунікаційних технологій,  збільшує кількість вищих навчальних закладів, які можуть взяти участь у програмі для обдарованих студентів технічних спеціальностей «Насіння для майбутнього». Проект,   започаткований в Україні у листопаді 2016 року   трьома університетами, наступного буде відкрито для всіх вишів, які готують фахівців для телекомунікаційної галузі. Відбір  буде  проведено в травні—серпні.

«Такі заходи потрібні та надзвичайно корисні: або академічна мобільність у  межах семестрових курсів, або короткострокове відвідування університетів інших країн. Це збагачує досвідом, дає змогу зрозуміти особливості тієї чи тієї освітньої системи і краще зорієнтуватися у виборі своєї професії», — зазначив перший заступник міністра освіти і науки Володимир Ковтунець на прес-конференції, під час якої  українські студенти, які повернулися зі стажування, розповіли про свої враження від стажування у Китаї.

«Hаша компанія розраховує на активне просування програми в найближчі три-п’ять років. Ми задоволені роботою з університетами. Сподіваюся, що з кожним роком  дедалі більше українських студентів зможуть брати участь у конкурсному відборі в  межах цього проекту. У вас є прекрасні виші в Харкові, Львові, Одесі та інших містах. Ми впевнені, що «Насіння для майбутнього» допоможе розвитку українських талантів для впровадження інформаційно-комунікаційних технологій у своїй країні», —  сказав    директор «Хуавей Україна» Чжоу Хаодзе.

Стажування в центрі Huawei дало змогу десятьом українським студентам ознайомитися з новим для нас стандартом зв’язку 4G і провести роботу  із розгортання тестової мережі в лабораторії. «Ми дізналися про особливості проектування та функціонування мереж другого і третього поколінь і їх міграції на старше покоління. Навчання  відбувалося за допомогою мультимедійних технологій. Отримані знання ми могли одразу застосувати в лабораторних умовах», —  розповіла «Урядовому кур’єру» студентка Київського національного університету імені Тараса Шевченка Марія Краснолоб.

А Анастасія Недосекова, студентка Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», додала: «Мали змогу не лише працювати з новими технологіями, а й використовувати їх, адже отримали картки для телефонів із 4G. П’ятиразова різниця у швидкості передачі даних між 3G і 4G відчувається. З нами вчилися хлопці із Сенегалу, які, за їхніми словами, вже не уявляють повсякденного життя і навчання без 4G». 



При копіюванні даної статті посилання на джерело обов'язкове: http://www.ukurier.gov.ua