"Неефективні лікарні перепрофілюють"

Катерина ЦАРЬОВА
29 березня 2013

МЕДРЕФОРМА. В стінах Кабміну під час брифінгу міністр охорони здоров’я Раїса Богатирьова акцентувала на проблемах реорганізації закладів охорони здоров’я первинної ланки. За її словами, перший рік впровадження реформи довів, що модернізація української медицини є величезним організаційно-фінансовим викликом для держави.

«Одним із ключових напрямків першого етапу модернізації медичної галузі визначено оптимізацію мережі закладів охорони здоров’я, що надають первинну медичну допомогу, — наголосила вона. — Ті фінанси, які звільняються після закриття неефективних лікарень, йдуть на оновлення медичного обладнання в працюючих установах, забезпечення їх медикаментами, підвищення заробітної плати медикам».

Завдання цієї оптимізації полягають у проведенні чіткого розмежування функцій первинної та вторинної меддопомоги, створенні центрів первинної медико-санітарної допомоги з мережею лікувально-профілактичних підрозділів, розділенні функцій швидкої та невідкладної меддопомоги і частковій передачі невідкладної допомоги на первинний рівень з 8 ранку до 8 вечора.

Однак міністр наголосила, що для підвищення якості надання меддопомоги в державі слід ефективно використовувати бюджетні асигнування на охорону здоров’я за рахунок економії бюджетних коштів (це можна зробити, усунувши дублювання медичних послуг).

У цьому контексті вона озвучила принципи, прописані в Методичних рекомендаціях щодо модернізації мережі закладів охорони здоров’я первинної ланки, розроблених МОЗ, для керівників місцевих органів влади та медичних установ. Серед них такі: при трансформації медичних установ слід зберегти або збільшити рівень доходів працівників; жоден із закладів охорони здоров’я, що реально функціонують, не має бути закритим, допустимі лише реорганізація та/або перепрофілювання з урахуванням потреб населення; медичний та допоміжний персонал забезпечити робочими місцями.

«Отже, йдеться про перепрофілювання лікарень: дільнична лікарня, наприклад, може перетворитися або в амбулаторію сімейної медицини, або в лікарню відновного лікування, або в інший заклад, а коли справа дійде до створення госпітальних округів, деякі центральні районні лікарні можуть бути перетворені в лікарні планового лікування тощо», — наголосила Раїса Богатирьова. 



При копіюванні даної статті посилання на джерело обов'язкове: http://www.ukurier.gov.ua