Віце-прем’єр-міністр — міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко під час робочої поїздки на Рівненщину відвідав одну з найбільших сільських шкіл в Україні — в селі Тинне Сарненського району. Як розповів віце-прем’єр, спільний проект Мінрегіону та Міносвіти «Новий освітній простір» передбачає створення повноцінних комфортних умов навчання у загальноосвітніх школах. «Ідеться про комфорт у всіх сенсах: і з точки зору облаштування й технічного забезпечення шкіл, і з точки зору наповнення навчального процесу», — пояснив урядовець.
За словами Геннадія Зубка, в селі Тинному, де він провів зустріч з учнями та педагогами місцевої школи, такий комфортний освітній простір уже створено. Будівництво Тинненської школи на 1100 навчальних місць розпочалося дев’ять років тому, першу її чергу здали в експлуатацію в 2010-му. Другу ж відкрили лише на початку нинішнього. Головним інвестором будівництва виступила держава. Друга черга Тинненської загальноосвітньої школи — це 5,7 тисячі квадратних метрів, 12 сучасних класних кімнат, зала хореографії, музей та їдальня на 360 місць, майстерні, мультимедійні класи. Актова та спортивні зали найбільші на Рівненщині.
Урядовець оглянув кабінети та навчальні приміщення школи, зіграв зі старшокласниками в баскетбол у новій спортивній залі та подарував їм комплект м’ячів. Геннадій Зубко запросив тинненських школярів на екскурсію до Кабміну, щоб на власні очі побачили, як уряд ухвалює рішення щодо освітньої реформи.
Віце-прем’єр-міністр під час перебування в області відвідав ще одну школу — в селі Пісків сусіднього Костопільського району. Стареньку тутешню школу було зведено ще в 1952-му, а нову будують. Торік для будівництва тут освоїли 16 мільйонів гривень, цього року спрямують іще 23 мільйони: 90% — з Державного фонду регіонального розвитку, 10% — із місцевих бюджетів. Оскільки народжуваність тут динамічно зростає, то Геннадій Зубко переконаний, що нова школа наповнить село життям. А будівельники не забаряться і введуть її в експлуатацію вже до кінця року: на пам’ять про трьох пісківських випускників, які поклали життя за нашу свободу на сході України.
Як пояснив Геннадій Зубко на засіданні колегії Рівненської облдержадміністрації, в поняття децентралізації входить чимало аспектів. Якщо це освіта — то опорні школи і створення нового освітнього простору, в медицині — госпітальні округи, якщо будівництво — то планування територій. Якщо йдеться про адміністративні послуги — це центри надання адміністративних послуг. І так у всіх напрямах: розвитку інфраструктури, земельних відносинах, стану довкілля.
«Децентралізація, створення самодостатніх територіальних громад — це не втрата влади керівників районів, а додатковий ресурс для розвитку, і ми не маємо права його втрачати», — підсумував віце-прем’єр-міністр. До речі, нині на Рівненщині налічується 20 об’єднаних громад. Тобто пройдено третину передбаченого перспективним планом шляху. Повноцінно працюють 10 опорних шкіл, цього року створять іще 13.