"Обережно: зона безпеки!"

Оксана ГОЛОВКО
5 сiчня 2012

ІНЦИДЕНТ. Перший день нового року став останнім у житті  дев’ятнадцятирічного жителя придністровського села Пирита Вадима Писаря. Як повідомили інформаційні агенції, вранці 1 січня 2012 року російський військовослужбовець миротворчих сил у зоні безпеки Придністровського регіону смертельно поранив місцевого жителя, який перебував за кермом автомобіля. Трагедія сталася на КПП № 9, розташованому на мосту через Дністер між селом Пирита і молдавським містечком Вадул-луй-Воде.

Мовляв, В. Писар на автомобілі  «ВАЗ-2101»  зламав огорожу на посту і продовжив рух, незважаючи на сигнал постових зупинитися. Через деякий час він повернувся на цю саму ділянку дороги, не підкорився повторній вимозі миротворців  і продовжив рух. Начальник зміни миротворців зробив кілька пострілів із вогнепальної зброї. Одна з куль тяжко поранила водія автомобіля у спину. Його доправили до кишинівської лікарні швидкої медичної допомоги, де через деякий час він помер.

Жителі рідного села загиблого, розташованого в зоні безпеки, вже кілька разів пікетували фатальний миротворчий пост, перекриваючи  дорогу на Кишинів на мосту через Дністер. Вони вимагають  зняти миротворчі пости на берегах Дністра до кінця тижня, погрожуючи прибрати перепони  своїми силами.

В акціях, окрім друзів загиблого, беруть  участь також ветерани війни в Придністров’ї з Кишинева і довколишніх населених пунктів, повідомляє УНІАН.

Міністерство закордонних справ України висловило жаль у зв’язку з інцидентом, що стався 1 січня 2012 року в зоні безпеки придністровського конфлікту. Україна сподівається на об’єктивне та неупереджене розслідування загибелі громадянина Молдови Вадима Писаря, повідомили «Урядовому кур’єру» в  прес-службі МЗС.

У відомстві додали: українська сторона виходить з того, що за результатами цього розслідування всі причетні сторони мають зробити належні висновки та вжити відповідних заходів з метою уникнення повторення таких випадків.

 «Українська сторона підтверджує готовність взяти активну участь у дискусіях щодо демілітаризації регіону й відповідної трансформації нинішньої миротворчої операції на Дністрі в мирогарантійну під егідою ОБСЄ в контексті врегулювання придністровського конфлікту», — зазначили в МЗС.

У свою чергу Прем’єр-міністр Молдови Влад Філат заявив, що уряд продовжить розслідування трагічного інциденту, а питання про ефективність миротворчих сил у регіоні буде вивчено і поставлено на обговорення.

Зауважимо, що  значну частину населення Придністров’я становлять етнічні українці, а російські військові миротворці перебувають у Придністров’ї з  1992 року. Ще 1999-го сусідня держава мала вивести їх звідти, проте не зробила цього й досі. 



При копіюванні даної статті посилання на джерело обов'язкове: http://www.ukurier.gov.ua