"Озеленювати Буковину допомагають школярі"

Ольга ЛОБАРЧУК
15 листопада 2011

ЕКОЛОГІЯ. На Буковині, в краї, який назвою, рельєфними та економічними особливостями пов’язаний із лісом, Міжнародний рік лісів завершується локальними рекордами в озелененні цих південно-західних воріт держави. Обласна програма лісовідновлення 2007-2015 років базується на розумінні того, що усі види рослин, тварин і грибів на нашій планеті зосереджуються, множаться і розвиваються саме в цих зелених оазах. Тож працівники обласного управління лісового та мисливського господарства заліснюють природним і штучним шляхом до 1,5 тис. га земель несільськогосподарського призначення. Упродовж року розпочали будівництво тепличного розсадника на 1 тис. кв. м, у 52 розсадниках лісогосподарських підприємств виростили понад 4 млн сіянців та понад 100 тис. штук саджанців. Ставши активними учасниками Всеукраїнської акції «Майбутнє лісу — у твоїх руках»,  залучили до весняної та осінньої посадки дерев і кущів сотні наймолодших мешканців краю.

Цього року зелені легені планети фахівці Чернівецького обласного управління лісового та мисливського господарства розширили ще на 30 га, успішно змоделювавши за участі шкільних лісництв, учнів міських та сільських освітніх закладів потужний молодіжний зелений рух. Наголос разом зі своїми однодумцями і помічниками — вчителями ботаніки та біології загальноосвітніх шкіл — зробили на створенні й оновленні парків, скверів, алей.

Спільно з юними натуралістами та лісівниками Куликівської сільської школи заклали парк на території Банченського монастиря поблизу сиротинця, де проживають понад 250 дітей, які залюбки взялися  доглядати ці дерева і кущі. Як сказали їхні наставники, веселіше разом ростимуть і пам’ятатимуть той найщасливіший у житті кожної людини час, коли їхні дерева теж були малими. Досаджено і оновлено  декоративними саджанцями  чотирирічну Алею журналістів в обласному центрі.

Завершальний акорд Міжнародного року лісів на Буковині зробили лісівники, учні та вчителька біології Серафима Теодорівна Жарикова Чернівецької загальноосвітньої школи №28. Шкільний дендропарк, який плекають ось уже впродовж 20 років, став окрасою нового мікрорайону, зоною відпочинку колись промислового куточка обласного центру. Майже кожен учень долучився до його розширення, за кілька днів висадивши майже 300 саджанців кущів самшиту, берези, ялиці, вирощених у Сторожинецькому, Сокирянському,Чернівецькому лісгоспах. На думку вчительки, це дасть чи не найбільшу гарантію, що школярі берегтимуть те, що створили власними руками.

Як стверджують фахівці, туристичним Чернівцям, назва яких теж опосередковано походить від дерева — старослов’янського означення кольору дубових стін фортеці, сьогодні, однак, бракує Генерального плану озеленення, який загубився ще десь у 60-х минулого століття. Ця справа чекає на ініціативу керівництва підприємства «Зеленбуд» та працівників міського комунального господарства. 



При копіюванні даної статті посилання на джерело обов'язкове: http://www.ukurier.gov.ua