"Паличка для сліпих показує… калюжу"

Олена ОСОБОВА
18 квiтня 2013

ВИСТАВКА

Школярі з одинадцяти міст та семи районів Луганщини показали свої наукові розробки

Точні копії космічної техніки, суден, підводних човнів, літаків, автомобілів, більшість із яких — діючі моделі, що беруть участь у змаганнях з модельного спорту. Для їхнього виготовлення використовують картон і папір, а ще метал, пластик і дерево. І до півроку копіткої наполегливої праці. Як, наприклад, для створення макета міжнародної станції запуску ракет «Морський старт», яку представили хлопці з гуртка космічного моделювання, що працює на базі луганської середньої школи № 44. На відкритті саме ця робота зібрала біля себе більшість гостей та учасників.

Увагу дорослих привернула «паличка для сліпих». Вона повинна рятувати людей з обмеженими фізичними можливостями від калюж: подає звуковий сигнал, якщо потрапляє у воду. Щоправда, журі за багато років аналогічних конкурсів бачили й не таке. Тож авторам палички — хлопцям із Кремінського будинку дитячої творчості – радять удосконалити модель, щоб вона реагувала ще й на дорожні ями.

Вихованець Брянківської міської станції юних техніків Віталій Доценко, продемонстрував свій пристрій у дії. Фото надано Луганським обласним центром науково-технічної творчості учнівської молоді

А ось брянківчани, які демонструють на виставці «Наш пошук і творчість — тобі, Україно!» блокатор газу для газової мережі з використанням пластикової картки, самі кажуть, що планують і надалі удосконалювати свій прилад. А прилад такий, що ним школярі розв’язують цілком дорослі проблеми.

«Тут лічильний пристрій веде підрахунок оплаченого газу. Якщо закінчуються гроші на рахунку, загоряється попереджувальна сигналізація. Через певний час відмикає прилад і повністю блокує подачу газу, — розповідає завідувач організаційно-масового відділу обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді Ірина Букушина. — Та за допомогою системи можна одразу й оплатити послугу». Це свого роду лічильник та банківський термінал одночасно. Можна пропонувати інтелектуальну розробку комунальникам.

Щодо вартості моделей, то, за словами дорослих, нині дуже складно працювати в радіотехнічному напрямку: деталі для виготовлення дослідних приладів коштують недешево. Проте цей напрям у краї, як і раніше, розвивається. На Луганщині працює 1738 гуртків науково-технічної та декоративно-прикладної творчості. Їх відвідують 25 198 учнів. І кількість тих, хто віддає перевагу освоюванню складних навичок та винахідництву, а не байдикуванню на вулиці або в під’їзді, зростає. 



При копіюванні даної статті посилання на джерело обов'язкове: http://www.ukurier.gov.ua